Wersja do druku

Udostępnij

Na zakończenie pierszego cyklu pokazów preselekcji Polskiej Platformy Tańca 2012 w Starym Browarze o 20.00 pokazane zostaną dwa przedstawienia solowe: Tralfamadoria Izabeli Chlewińskiej (projekt „Rezdydencja/Premiera” w Klubie Żak w Gdańsku, 2011), powstałe we współpracy artystycznej z Arkadim Zaidesem oraz Dance (Rafał) przygotowane przez Daniela AlmgrenRecéna dla Rafała Dziemidoka.

O spektaklach


Tralfamadoria


Spektakl inspirowany słynną powieścią Kurta Vonneguta Rzeźnia numer pięćto specyficzna podróż w czasie, a zarazem absurdalna wyprawa w celu poszukiwania sensu w tym, co budzi nasz największy strach.

reżyseria, choreografia, opracowanie muzyczne i wykonanie: Izabela Chlewińska

współpraca artystyczna: Arkadi Zaides

dramaturgia, tekst, reżyseria świateł: Tomasz Śpiewak

Dance (Rafał)

Jak twierdzą twórcy, w spektaklu „nie ma zarysowanej fabuły, metafory, nie ma również lirycznych uniesień ani autotematycznego dyskursu. Jest tylko porywająca, hipnotyczna obecność, działanie, którego w żaden sposób nie można poddać zwyczajnej werbalizacji i analizie”.

koncept i reżyseria: Daniel AlmgrenRecén
taniec: Rafał Dziemidok
światło: Ewa Garniec

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close