Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation ogłasza konkurs na program rezydencyjny z cyklu Solo Projekt. Podstawową ideą projektu jest wspieranie polskich twórców tańca w poszukiwaniach własnego, indywidualnego języka artystycznego. Program przeznaczony jest dla tancerzy i początkujących choreografów, których zainteresowania wychodzą poza tradycyjnie rozumiany „teatr tańca”. Szczególny nacisk, zgodnie z ideącałego programu, postawiony jest tutaj na proces twórczy i artystyczny eksperyment. Mottem programu są słowa angielskiego choreografa Jonathana Burrowsa: „do stworzenia tańca potrzebne są dwie nogi, dwie ręce i przede wszystkim głowa” zachęcające młodych artystów do odrzucenia teatralnego sztafażu na rzecz skupienia się na poszukiwaniach cielesnych i formalnych.

Dotychczasowi rezydenci Starego Browaru (od nazwy projektu nazwani przez Witolda Mrozka „pokoleniem Solo”) od samego początku przebojem zdobywają (nie tylko) polskie sceny/ Od 2008 roku rezydentom towarzyszy zawsze opiekun artystyczny uczestniczący w selekcji do programu i wspierający młodych twórców merytorycznie w pracy nad spektaklem. W 2012 roku zadania tego podjęła się Ria Higler, choreograf i pedagog związana na stałe z amsterdamską szkoła SNDO.

Zgłoszenia należy przesyłać do 10 stycznia. Drugi etap kwalifikacji obejmuje coaching z Rią Higler, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 28-29 stycznia 2012. Premiera prac zwycięzców konkursu na rezydencję planowana jest na wrzesień przyszłego roku.

Szczegółowe informacje do pobrania w załączniku:

Konkurs „Solo Projekt” 2012

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close