Wersja do druku

Udostępnij

Teorie i metody pracy Rudolfa Labana, reformatora tańca XX wieku, będą stanowiły podstawę warsztatów, które odbędą się w lutym 2012 w Polskim Teatrze Tańca.


Rudolf Laban, twórca choreologii oraz współtwórca kinetografii (systemu notacji ruchu) w swoich badaniach nad ludzkim ciałem inspirował się stałymi matematycznymi oraz ich egzemplifikacją geometryczną. Jego teorie, bazujące m.in. na idei platońskiego ikosaedru, (dwudziestościanu foremnego) stały się fundamentem nowego tańca w Europie.

W warsztatach poświęconych systemowi Labanowskiej Analizy Ruchu (LMA) mogą wziąć udział zarówno osoby zajmujące się tańcem, jaki i Ci którzy nie mają na co dzień z nim kontaktu, ale pragną poszerzyć świadomość własnego ciała. Uczestnicy projektu – realizowanego w ramach cyklu Odkryj Swój Osobisty Ruch w Polskim Teatrze Tańca – będą mieli okazję nauczyć się, jak tworzyć i analizować ruch. Zajęcia poprowadzą Ciel Werts oraz Joan van der Mast.

Bezpłatne warsztaty sponsorowane przez Program Grundtvig, przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, odbywać się będą w dniach 20-26 lutego.Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Teatru Tańca. Termin nadsyłania aplikacji upływa 15 grudnia.

Bezpłatne miejsca przewidziano dla 14 uczestników z Unii Europejskiej i 7 osób z Polski.

Więcej informacji:

http://www.ptt-poznan.pl (zakładka Edukacja)

http://www.ptt-poznan.pl/stronyi/965.php


Szczegółowe informacje i opis do pobrania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close