Wersja do druku

Udostępnij

W styczniu i lutym w Poznaniu odbędzie się wiele spektakli i zajęć tanecznych organizowanych przez Polski Teatr Tańca. Z tego powodu PTT przygotował zimowy karnet, który umożliwi widzom zakup tańszych biletów na przedstawienia. Obejmuje on 2 lub 3 wybrane tytuły organizowane w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

15 stycznia o godz. 13.00 zespół zaprezentuje na Targach spektakl Desert w choreografii Pauliny Wycichowskiej, inspirowany Małym Księciem Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. W przedstawieniu wystąpią gościnnie osoby niepełnosprawne, współpracujące wcześniej z zespołem w trakcie projektu 5 zmysłów eMotion.

 

16 stycznia o godz. 19.00 w MP2 zostanie pokazany spektakl Architektura światła, będący efektem współpracy solistki PTT – Pauliny Wycichowskiej oraz docenianego kompozytora PRASQUALa. Przedstawienie stało się wspólną i zarazem indywidualną refleksją jej twórców nad światem mistyki i rytuału. Spektakl powstał z inspiracji wybranymi ideami, które wydają się tożsame w różnych religiach, a także odniesieniami do holistycznego myślenia o człowieku i świecie.

 

17 stycznia o godz. 19.00 PTT pokaże spektakl Czterdzieści, stworzony przez norweskiego artystę Jo Strømgrena.

 

W styczniu rozpocznie się również kolejna edycja Studio Tańca, które poprowadzi tancerz PTT – Marcin Motyl. Efektem projektu, do którego będą zaproszone osoby zainteresowane tańcem współczesnym, będzie powstanie projektu pt. Cebulandia. Warsztaty zakończy otwarty pokaz pracy uczestników.

Zgłoszenia do udziału w Studio Tańca można przesyłać na adres: organizacja@ptt-poznan.pl

Więcej informacji

 

W lutym zespół zaprezentuje w MP2 cztery tytuły.

6 lutego o godz. 19.00 zostaną zaprezentowane przedstawienia Już się zmierzcha w choreografii Ewy Wycichowskiej oraz Nondescript w choreografii Urszuli Bernat-Jałochy.

Dzień później o tej samej godzinie zespół pokaże spektakle Open Field (chor. Nadar Rosano) oraz Tysiąc kolorów (chor. Takako Matsuda).

Bilety na przedstawienia Polskiego Teatru Tańca można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://bilety.ptt-poznan.pl/

 

Szczegóły dotyczące karnetu:

Karnet na 2 spektakle: 20 zł na 2 bilety ulgowe (zamiast 30 zł) 50 zł za 2 bilety normalne na spektakle PTT (zamiast 60 zł)
Karnet na 3 spektakle : 70 zł za 3 bilety normalne (zamiast 90 zł) 35 zł za 3 bilety na wybrane spektakle PTT (zamiast 45 zł)

 

O spektaklach styczniowych:

 

Desert

Spektakl Pauliny Wycichowskiej, inspirowany Małym Księciem Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, podejmuje próbę spojrzenia na tę poetycką i baśniową opowieść z perspektywy osoby dorosłej; jest próbą dojrzałej, niekiedy ostrej, bo odartej ze stereotypów i jednoznaczności, lektury znanej wszystkim z dzieciństwa książki. Poszczególne wątki spotkań łączy symboliczna Pustynia, która stawia bohaterów i widza przed konfrontacją z samotnością.

W przedstawieniu wystąpią gościnnie osoby niepełnosprawne, współpracujące wcześniej z zespołem w trakcie projektu 5 zmysłów eMotion.

Więcej

 

Architektura światła to podróż w krainę mistyki i rytuału. Inspiracją spektaklu stały się wybrane idee wspólne, które łączą różne religie, a także pewne koncepty fizyki kwantowej, między innymi słynna „boska cząstka” – bozon Higgsa. Choreografia Pauliny Wycichowskiej powstaje w twórczym dialogu z kompozytorem PRASQUALem, który przebieg muzyczny przedstawienia zawarł w ośmiu Rytuałach wykonywanych przez Orkiestrę Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kolejno pojawiające się: Rytuał Ciemności, Przejścia, Miłości, Krwi i Ziemi, Światła, Gry  – Narodzin, Życia i  Śmierci, Wieczności oraz Mistycznej Jedności są komentowane przez muzykę elektroniczną oraz solistów  – sopran Chelsey Schill oraz trębacza Nathana Plante. Autorką kostiumów i rekwizytów jest Paulina Plizga, a reżyserię światła opracowuje Katarzyna Łuszczyk. Na scenie widzowie zobaczą dziewięciu artystów Polskiego Teatru Tańca, którzy aktywnie uczestniczą w procesie twórczym spektaklu: Karinę Adamczak-Kasprzak, Urszulę Bernat-Jałochę, Agnieszkę Fertałę, Kornelię Lech, Andrzeja Adamczaka, Artura Bieńkowskiego, Pawła Malickiego, Daniela Stryjeckiego i Guillermo Millan Merida.

Więcej

 

Czterdzieści

Spektakl śledzi życie pewnej kobiety od momentu jej przyjścia na świat w roku 1973 do rocznicy urodzin w 2013. Te cztery dekady są  odbiciem czasu zwątpień, nadziei, zmagań, wyborów i nieprzewidzianych wydarzeń, którymi kierują heroiczne cnoty – żądza życia i chęć przetrwania. W wędrówce po chaotycznej Europie bohaterce spektaklu udaje  się znaleźć kompromis pomiędzy własnymi ambicjami i wymuszonymi  okolicznościami. Wiele warstw przedstawienia  portretuje  nie tylko indywidualne poszukiwania konkretnego człowieka, lecz staje się także synonimem pewnej podróży  kraju i zespołu Teatru Tańca. Polska przeszła radykalne zmiany w ciągu ostatnich 40 lat, jakie są jej perspektywy? Jubileusz czterdziestolecia Polskiego Teatru Tańca skłania do tych samych pytań. Jako dzieło sztuki, przedstawienie to nie zagłębia się w fakty i sylwetki. Fikcyjny punkt widzenia, nawet z perspektywy obcego, może równie dobrze zapewnić dystans niezbędny do komunikacji na wspólnym poziomie. Przecież nawet prawda nigdy nie jest do końca prawdą, wszystko jest kwestią detali, na które chce się położyć nacisk, zignorować je lub wyolbrzymić.

Więcej

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close