Wersja do druku

Udostępnij

Poszukiwani są artyści powyżej pięćdziesiątego lub sześćdziesiątego roku życia, mających doświadczenie w dziedzinach performing arts (taniec, teatr), którzy byliby otwarci na współpracę w ramach teatru eksperymentalnego.Premiera projektu będzie miała miejsce w lutym 2013 roku na Nowej Scenie Teatru Narodowego w Pradze.Próby odbywać się będą w Pradze i na Slowacji w Žilinie, w dwóch czasowych blokach: w wrześniu i styczniu i lutym 2013.


O inscenizacji A(d)ge

Międzynarodowy projekt dotyczący osób mających ponad pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt lat, które w ciągu swojego życia działały (pełniąc różne role, pracując w różnych zawodach) w środowisku teatralnym. Inscenizacja skoncentruje się na formalnej oraz krytycznej pracy nad rzadko badanym obszarem z pogranicza teatralnego i tanecznego języka, będzie starała się przełamywać granice między „dokumentalnym” sposobem opowiadania, który opiera się na rzeczywistych historiach z życia występujących aktorów, oraz mocno stylizowaną teatralną formą.Polskim partnerem projektu jest Stowarzyszenie Humanistycznych Inicjatyw Twórczych SZTRUKS.Jeśli interesowałoby Państwa wzięcie udziału w wyżej opisanym projekcie, prosimy o odpowiedź na poniższe punkty oraz o przesłanie ich na adres do 30 lipca:lucia@altart.cz

1.Prosimy o napisanie życiorysu w trzeciej osobie liczby pojedyńczej

2. Moi idole/ moje ikony w dzieciństwie – w okresie dojrzewania – w dorosłości i teraz

3. Mój stosunek do własnego ciała – krótki opis w drugiej osobie liczby pojedynczej

4. Prosimy o przesłanie dwóch fotografii, pierwszej – na której czuje się Pan/Pani dobrze i drugiej –z której nie jest Pan/Pani zadowolony(ona)

5. Prosimy o napisanie kilku ważnych dla Pan/Pani inscenizacji, w których grał(a)/tańczył(ła) Pan/Pani

  1. 6.Moja przeszłość i moja przyszłość w hasłach (w sumie 9 haseł)

Petra Tejnorová ukończyła studia magisterskie na wydziale reżyserii Katedry Teatru Alternatywnego i Lalkowego DAMU w Pradze w roku 2009. Obecnie kontynuuje tam studia doktoranckie. Dała się poznać jako reżyserka o wyraźnym, bezkompromisowym stylu. Eskperymentuje i poszukuje na polu teatru alternatywnego i fizycznego. Jej inscenizacje zostały nagrodzone nie tylko w Czechach ale i za granicą. Otrzymała nagrodę za reżysersko-dramaturgiczną koncepcję inscenizacji Titus Andronicus_Let mouchy, 2008, festiwal Skupova Plzeň; pierwszą nagrodę w dziedzinie „teatr” na Międzynarodowym festiwalu Zdarzenia – Tczew – Europa 2007 za inscenizację John Sinclair; nagrodę studenckiego i profesjonalnego jury na VIII. Międzynarodowym festiwalu wyższych szkół lakowych Wrocław 2006 za inscenizację Utrpení knížete Sternenhocha. Była nominowana do Nagrody Alfréda Radoka za rok 2008 w kategorii Talent, a w roku 2009 została laureatką Nagrody Josefa Hlávky. Obecnie przygotowuje przygotowuje koncepcje oraz reżyserię inscenizacji dla teatru Alfa, który jest jednym z partnerów europejskiego projektu Platforma 11+, inscenizację dla Dejvickeho Teatru / Modrovous, multimedialny projekt dla Nowej Sceny Teatru Narodowego – Timeing. W praskiej szkole teatralnej DAMU prowadzi rocznik studentów.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close