Wersja do druku

Udostępnij

Cztery prace studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie) zostaną zaprezentowane w ramach „Festival Nové generace”(Festiwalu Nowej Generacji) w Pradze. Oprócz prezentacji podczas wydarzenia tego odbędą się warsztaty z polskiej techniki tańca współczesnego prowadzone przez wykładowcę WTT – Eryka Makohona. Festiwal  otworzy 24 listopada o godz. 18.00 pokaz powarsztatowy site-specific według idei i w choreografii Eryka Makohona i Pawła łyskawy. Pokaz odbędzie się w przestrzeniach DAMU (na Wydziale Teatralnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze).

 

To piąta edycja festiwalu pokazującego najciekawsze prace taneczne czeskich studentów oraz gościnnie artystów zagranicznych. Organizatorzy zapraszają do Studia ALTA w Pradze (Výstaviště 21) w dniach 24-26 listopada 2017.

 

Reprezentantami Wydziału Teatru Tańca będą studenci III roku: Sebastian Wiertelak oraz Zuzanna Żylińska i studentka IV roku Karolina Kardasz.

 

Wydział Teatru Tańca zaprezentuje następujące prace:

 

I’d rather
Autor: Anna Obszańska
Wykonawca: Karolina Kardasz

Projekt po warsztatach Sustaining Creative Directions in Patnership z Jackiem Gallagherem.

 

Projekt podejmuje rozważanie na temat samotności, która jest efektem silnego pragnienia posiadania bliskiej osoby. Prowadzi ono do kreowania złudnej rzeczywistości i życia w obrębie stworzonego przez siebie świata. Świat ten jednak w pewnym momencie wali się. Gdy do głosu dochodzi prawdziwa rzeczywistość, niszcząc iluzję i sprawiając, że musimy zmierzyć się z samotnością. Projekt zbudowany jest w oparciu o solowe działania, które przybierają formę monodramu ruchowego.

 

Dodo
Autor i wykonawca: Sebastian Wiertelak
Projekt po warsztatach Power Technique z Patricią Van Deutekom

 

W projekcie widz może dostrzec człowieka, który otoczony przez ludzi, przybiera formę zamkniętego ptaka w klatce. To zwierzę nie jest świadome obserwacji ze strony publiczności. Wydaje mu się, że jest wolny, że może zrobić wszystko, na co ma ochotę. Jednak gdy dostrzega, że w pomieszczeniu nie jest sam, zaczyna szukać drogi ucieczki. Niestety, nie udaje mu się. Przez tak długi czas miał zawężone pole widzenia, że nie dostrzegał innego świata poza jego klatką. W momencie, w którym to sobie uświadomił, jest już za późno.

 

Tak, mam duże…
Autor: Zuzanna Żylińska
Wykonawcy: Zuzanna Żylińska i Sebastian Wiertelak
Projekt po warsztatach Power Technique z Patricią Van Deutekom

 

Projekt dotyczy szukania sposobu na poświęcenie powierzchownie ważnych rzeczy dla dobra czegoś większego. Z doświadczenia wiem, że wiele osób zdaje sobie sprawę, iż powinno pozbyć się czegoś, co przeszkadza im w rozwijaniu siebie. Często jest to coś, z czym nie chcemy się rozstawać. Jesteśmy do tego emocjonalnie przywiązani lub dzięki temu jesteśmy szczęśliwi. Czasem jest to coś, czego fizycznie nie da się usunąć. Mimo tego, można próbować i szukać kompromisów lub innych sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. W spektaklu temat ten jest rozpatrywany poprzez użycie najbardziej adekwatnych narzędzi, takich jak połączenie ciała z podłogą, partnerowanie oraz wsparcie. centrum ciała, wykorzystywanych na warsztatach z Power Technique

 

work in …
Autor i wykonawca: Karolina Kardasz
Projekt po warsztatach Power Technique z Patricią Van Deutekom

 

Czy na pozór nie spójne działania mogą stworzyć jedność? Czy zawsze wszystko jest przemyślane, czy czasem wygrywa przypadek? work in… to praca zbudowana na przypadkowości – rządzi w niej impuls, pierwsza myśl, pierwsze skojarzenie. To praca nieustannie zmieniająca się. Czy zdajemy sobie sprawę jak często naszym życiem rządzi przypadek? A jednak wszystko zdaje się być spójne….

 

***

 

Strona wydarzenia na Facebooku:  LINK

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close