Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek, 27 maja o godz. 20.00 w poznańskim PAWILONIE odbędzie się premiera improwizowanego spektaklu-performansu Animalia według koncepcji i w wykonaniu Dominika Więcka i Michała Przybyły. Będzie to improwizowany spektakl-performans, którego prymarnym założeniem jest sklasyfikowanie gatunku ludzkiego jako równorzędnego z innymi eukariontami. Ukazanie nieprawidłowości w ekosystemie, wynikającej z uznania przez człowieka swojej wyższości nad zwierzętami, zobrazowane ruchem, improwizacją, głosem oraz wykorzystaniem obiektów będzie podstawą do rozpoczęcia dyskusji „na żywo” między performerami a widzami na temat hierarchii wartości w środowisku naturalnym w XXI wieku.

 

Poszukiwania odpowiedzi na pytania o władzę i związaną z nią moralność stanowić będą trzon wewnętrznych monologów. Pourywane fragmenty wypowiedzi, przejawiające się w cielesnych obrazach i mozaikach, dotyczące traktowania zwierząt, zagrożonych gatunków, pseudohodowli oraz masowej produkcji mięsa, będą tworzyć rzeczywisty obraz ludzkości z perspektywy obu stron konfliktu.

 

Przestrzeń performansu będzie wyznaczała specjalnie ukształtowana płaszczyzna, na której gatunek pozostaje stały, niezależnie od ewolucji. Czy możliwy jest powrót do korzeni? Czy możliwe żeby strach przed wyginięciem dotyczył zarówno ludzi, jak i zwierząt? Czy możliwe jest usystematyzowanie na nowo łańcucha pokarmowego? Czy możliwa jest zmiana? Czy możliwa jest koegzystencja bez podziałów?

 

Performans, utrzymany w formie spektaklu improwizowanego, otwarty jest na współudział widzów. Wybierz swoją przestrzeń, wybierz kąt i odległość z jakiej patrzysz na to co dzieje się tuż obok. Wybierz obraz, na który patrzysz. Wybierz głos, którego słuchasz. Wybierz, po której stronie jesteś.

 

Koncepcja i wykonanie: Michał Przybyła, Dominik Więcek

Światło: Krystian Koźbiał

 

Spektakl powstaje w  ramach programu Pawilon Otwarty

 

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spektaklem. Płatność tylko gotówką.

Więcej informacji na stronie PAWILONU.

 

Dominik Więcek

Tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Ukończył Wydział Teatru Tańca w Bytomiu – Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Był stypendystą Folkwang Universität der Künste w Essen. Występował m.in. w spektaklach Jerzego Stuhra, Radosława Rychcika, tańczył w choreografiach Jensa van Daele, Giorgii Maddammy, Idana Cohena, Eryka Makohona, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowksiej i Jacka Łumińskiego. Jego autorskie solo Złota rybka nagrodzono podczas SoloDuo International Dance Festival w Budapeszcie oraz w Konkursie Choreograficznym 3…2…1… TANIEC! 2016. Solo Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego było wielokrotnie wyróżniane na krajowych oraz międzynarodowych festiwalach.

 

 

Michał Przybyła

Tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, choreograf, dyplomowany instruktor tańca jazzowego. Absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku taniec, specjalność: tancerz-choreograf. Był solistą Częstochowskiego Teatru Tańca, tancerzem Teatru V6 w Łodzi, choreografem grupy Urban Movement w Łodzi. Jest absolwentem programu Dance Journey w Izraelu, był stażystą w Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu oraz uczestnikiem 7. edycji i finalistą 8. edycji programu You Can Dance. Szkolił się u takich nauczycieli i choreografów, jak: Thierry Verger, Luciano Di Natale, Julia Spiesser, Lukas McFarlane, NappyTabs, Diana Matos, Matthew Tseng, Jonathan Huor, Katarzyna Kizior, Karolina Kroczak, Paweł Michno, Iwona Olszowska.

 

Dominik Więcek i Michał Przybyła wspólnie tworzą nieformalny duet twórczy Direct Message Collective. 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close