Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek, 22 października w PAWILONIE w Poznaniu odbędzie się polska premiera spektaklu FearLess według koncepcji, w choreografii i wykonaniu Gosi Mielech. Praca miała swoją światową premierę we wrześniu na Non Stop Festivalen w Norwegii. Tematem tego osobistego spektaklu jest strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.

 

Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami, próbując zrozumieć genezę strachu. 

 

Jej litania przeciw strachowi to:  

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.

Frank Herbert 

 

Teaser:

 

 

 

 

Koncepcja, choreografia, taniec: Gosia Mielech 

Muzyka: Anna Suda / An On Bast 

Projekt kostiumu: Kata Kwiatkowska, Gosia Mielech 

Wykonanie kostiumu: Przemek Podolak / RAG, Marzanna Gruszczyńska 

Reżyseria światła: Paweł Murlik 

Aranżacja światła: Arkadiusz Kuczyński 

Produkcja: DanceLab, Jaggy Polski 

Premiera: 18 września 2019, Non Stop Festivalen, Norwegia

Czas trwania: 35 minut 

 

Więcej informacji na Facebooku.

 

Po spektaklu odbędzie się rozmowa publiczności z artystką.

 

Gosia Mielech – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, wieloletnia solistka Polskiego Teatru Tańca i twórczyni DanceLab. Tancerka, która została wielokrotnie wyróżniona za swoją twórczość i abstrakcyjne podejście do ruchu. Współpracowała z wybitnymi choreografami, m.in: Ohadem Naharinem, Yossim Bergiem, Urim Ivgim & Johanem Grebenem, Ewą Wycichowską, Isabelle Schad.

Gosia prowadzi regularnie warsztaty GaGa oraz z repertuaru DanceLab, tańczy oraz prezentuje swoje spektakle na całym świecie. Spotkać ją można miedzy innymi w Nowej Zelandii, Szkocji, Anglii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Francji, Belgi, Polsce, Tajlandii, Indonezji, Szwajcarii, Austrii, Portugalii, Izraelu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close