Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i brytyjska organizacja METAL zapraszają na premierę filmu tańca pt. Pióra i spotkanie z artystami, które odbędą się on-line 25 września 2022 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

W 2022 roku Narodowy Instytut Muzyki i Tańca nawiązał współpracę z brytyjską organizacją METAL w ramach International Collaboration Grants. Powstał w ten sposób projekt pt. International and intersectional dance for camera współfinansowany przez British Council.

Film powstawał z udziałem polskich artystek Dominiki Feiglewicz i Patrycji Jarosińskiej – uczestniczek laboratoriów Taniec i niepełnosprawność, w wyniku współpracy z brytyjską organizacją METAL i brytyjską choreografką Kate Marsh, reżyserem Jay Gearingiem oraz operatorem Pawłem Penarskim. Artystki spotkały się wcześniej podczas międzynarodowej rezydencji choreograficznej Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca PolandDances.

Utwór Pióra dotyka tematów niepełnosprawności, stosunku do własnego ciała oraz odnajdywania jedności w przyjaźni, solidarności i naturze. Dla osób pracujących przy tym filmie duże znaczenie miała inkluzywność w sztuce. Proces tworzenia filmu był dla wszystkich artystów okazją do dzielenia się myśleniem i wiedzą na temat swoich życiowych doświadczeń w różnych kontekstach kulturowych i geograficznych.

Aby zarezerwować bilet na wydarzenie, kliknij tutaj.

Kadr z filmu „Pióra”. Grafika: NIMiT

Kadr z filmu „Pióra”. Grafika: NIMiT

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close