Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Komuna// Warszawa i Krytyka Polityczna zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki RE//MIX oraz na specjalny pokaz spektaklu Komuny// Warszawa. W spotkaniu, które poprowadzi Roman Pawłowski, wezmą udział twórcy remiksów – Weronika Szczawińska i Wojtek Ziemilski oraz redaktorzy książki – Tomasz Plata i Dorota Sajewska. Tuż po zakończeniu rozmowy rozpocznie się spektakl Paradise Now? RE//MIX Living Theatre w reżyserii Komuny// Warszawa, nawiązujący do jednego z najważniejszych spektakli teatru politycznego, Paradise Now! grupy The Living Theatre.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 27 kwietnia 2014 o godzinie 16.30 w Instytucie Teatralnym w Warszawie (ul. Jazdów 1).

 

 

Książka RE//MIX podsumowuje projekt prowadzony w latach 2010–2014 przez Komunę//Warszawa: cztery sezony, kilkadziesiąt premier zrealizowanych przez najciekawszych twórców różnych gatunków sztuk performatywnych, od reżyserów teatralnych, przez tancerzy, aż po kompozytorów i muzyków. Książka zredagowana przez Dorotę Sajewską oraz Tomasza Platę – pomysłodawcę cyklu – przynosi dokumentację całego projektu, zestaw głośnych esejów dotyczących problemu archiwizowania performans, a także teksty klasyków performance art. Wśród autorów znaleźli się m.in. Yvonne Rainer, Carolee Schneemann, Paweł Demirski, Wojtek Ziemilski, Rebecca Schneider, Philip Auslander, Amelia Jones, Mary Richards, Carrie Lambert. Książka została wydana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Komunę// Warszawa i Wydawnictwo Krytyki Politycznej.

 

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close