Wersja do druku

Udostępnij

9 marca w nowoczesnym teatrze Nemzeti Táncszínház w Budapeszcie odbędzie się premiera spektaklu Parting Ways Macieja Kuźmińskiego. Praca powstała na zaproszenie Eva Duda Dance Company. Zespół zaprezentuje również retrospektywny spektakl MIRROR na podsumowanie ostatnich 10 lat twórczości Evy Dudy. Obie choreografie zostaną pokazane w jednym wieczorze podczas 20. edycji prestiżowego Budapest Dance Festival.

 

W programie festiwalu znalazły się także prace uznanych węgierskich zespołów, jak Szeged Contemporary Dance Company, GG Dance Eger, jak również międzynarodowych gwiazd – Company Wayne McGregor, Ballet Preljocaj. Na zakończenie festiwalu, w wieczorze Stars of New York City Ballet wystąpią soliści i pierwsi soliści NYCB.      

 

Parting Ways Kuźmińskiego to głęboko emocjonalna i duchowa praca. Choreografia, której towarzyszy ścieżka dźwiękowa autorstwa Meredith Monk, zabierze publiczność w poetycką, egzystencjalną podróż w głąb uniwersalnego doświadczenia utraty.

 

 

 

Maciej Kuźmiński – choreograf, pedagog, producent. Jego niezależne produkcje tworzą repertuar Maciej Kuźmiński Company. Twórca i kierownik Polskiej Sieci Tańca.

Prace Kuźmińskiego pokazywane były od 2014 roku ponad 160 razy w 20 krajach. W ostatnim czasie tworzył na zaproszenie Polskiego Teatru Tańca oraz Teatru ROZBARK. Laureat kilkunastu znaczących nagród za choreografię, m.in. na Polskiej Platformie Tańca 2014, Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze w 2016 i 2018 roku, czy Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie w 2018 roku. Kuźmiński ukończył z wyróżnieniem studia BA Dance Theatre, oraz MA Choreography na konserwatorium Trinity Laban w Londynie. Więcej na: www.maciejkuzminski.com

 

Twórczość Eva Duda Dance Company charakteryzuje się różnorodnością gatunków, stylów i trendów. Jednak tym co wspólne, są dynamiczne i czyste ruchy, energiczne, precyzyjne formy, a także wrażliwe refleksje na aktualne tematy artystyczne i społeczne.

Oprócz progresywnych przedstawień tańca współczesnego Eva Duda Company wzbogaca repertuar o produkcje łączące elementy tańca akrobatycznego i ludowego, a także multidyscyplinarne projekty teatru tańca z muzyką na żywo na dużą skalę. W ostatnich latach choreografie Eva Duda Companu obejmowały dzieła zaproszonych artystów z Węgier i zagranicy, co dodatkowo poszerzyło unikalny repertuar zespołu. Więcej na: evaduda.net

 

Więcej o wydarzeniu i bilety na: http://www.budapesttancfesztival.hu/musor/the-10th-anniversary-of-the-eva-duda-dance-company-mirror/44772

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close