Wersja do druku

Udostępnij

13 września w poznańskim Starym Browarze o godz. 19.00 obędzie się premiera najnowszego projektu Joanny Leśnierowskiej – Rekonstrukcja./ Didaskalia pamięci./Fakty wyobraźni./Remanent wspomnień./Przekład z Ja./ Rekonstrukcja.

Tych kilka enigmatycznych haseł zapowiada projekt, po którym – znając wcześniejszą działalność autorki – możemy spodziewać się inteligentnego konceptu zrealizowanego w przewrotny sposób.

Leśnierowska swoją przygodę z tańcem zaczynała jako krytyczka. Choć znana jest przede wszystkim jako kuratorka programu tanecznego w poznańskim Starym Browarze, Rekonstrukcja nie jest bynajmniej jej pierwszym wejściem w przestrzeń praktyki artystycznej . Współtworzyła spektakle kolektywu towarzystwo gimnastyczne – m.in. Obcojęzyczności i Nic. W obu pojawiła się także na scenie. Ostatnio wystąpiła również w projekcie Prawa półkula Marysi Stokłosy.

W Rekonstrukcji wezmą udział tancerka Aleksandra Borys, autorka m.in. solo Lost in details, Janusz Orlik – tancerz i choreograf związany ze Starym Browarem od początku jego działalności (m.in. Live on stage, Święto wiosny) oraz Łukasz Kędzierski – znany dotąd głównie jako twórca oświetlenia w tanecznych produkcjach Browaru.

koncept, reżyseria, światło: Joanna Leśnierowska

z udziałem Aleksandry Borys, Łukasza Kędzierskiego, Janusza Orlika

współpraca artystyczna, remix dźwięku Janusz Orlik

realizacja techniczna Łukasz Kędzierski

grafika Michał Łuczak

Wejściówki na spektakl są bezpłatne – rezerwacje pod adresem a.kochanowska@starybrowarnowytaniec.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close