1 i 2 lipca o godz. 19.00 w Teatrze Tańca Zawirowania odbędą się premierowe pokazy spektaklu Więzy w choreografii Beniamina Citkowskiego.

Wersja do druku

Udostępnij

Łączy nas pole czystej świadomości.

Tytułowe Więzy to opowieść o istotach ziemskich, które uczestniczą w najważniejszej podróży istnienia – podróży z lęku do Miłości. Oddzieleni od natury, w której żyją, zapominają, kim są i dlaczego tu są. Wkrótce nadchodzi jednak czas na przypomnienie, czym jest prawda Życia i czym jest Spełnienie. Następuje rozpoznanie iluzji więzów oraz całkowite przeformułowanie istoty tego szerokiego pojęcia. Rozpoczyna się życie zgodne z wewnętrzną transformacją.

Mam ogromny przywilej opowiedzieć tę historię za pomocą choreografii. Według mnie język ruchu jest genialnie uniwersalny. Nie ma znaczenia jakie mamy wykształcenie, jaką historię, jakie upodobania, jakie cechy etniczne, kulturowe, tożsamościowe – ruchem możemy zakomunikować więcej, niż umysł jest w stanie sobie wyobrazić, czy też pojąć. Ruch to język najbardziej namacalny i totalny, gdyż przekazując treść poruszamy całym swoim domem, jakim jest ciało.

Choreografia: Beniamin Citkowski

Taniec i Kreacja:
Julia Głowacka
Agnieszka Gwadera
Szymon Kleszcz
Aleksandra Łaska
Adrianna Majchrzak
Emilia Nowak
Anna Przypolska
Kamila Rastawicka
Alicja Skopińska
Magdalena Wąsak
Izabela Weyher
Amelia Whiskerd-Węgorzewska

Muzyka: Peteris Vasks, Jo Blankenburg, Angus MacRae, Ros Stephen

Premiera: 1 lipca godz. 19.00
Kolejny pokaz: 2 lipca godz. 19.00

Teatr Tańca Zawirowania, ul. Bruna 9, Warszawa
Czas trwania: 40 minut

FB: https://www.facebook.com/events/3171604612983333

Bilety: https://kicket.com/…/akademia-tanca-zawirowania-wiezy

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close