11 lutego w amfiteatrze West Australian Ballet swoją australijską premierę będzie miał utwór Take me with You Roberta Bondary, do muzyki Radiohead. Choreografia otworzy wieczór Platinum: Ballet at the Quarry.

Wersja do druku

Udostępnij

Znana i ceniona w Polsce praca, oryginalnie przygotowana dla Polskiego Baletu Narodowego, z niezapomnianymi kreacjami Yuki Ebihary i Kristófa Szabó, została przeniesiona na deski West Australian Ballet. W wieczorze quatre bill światowe premiery będą miały także New Work docenionej przez krytykę brazylijsko-brytyjskiej choreografki Danieli Cardim oraz Concerto Impertinente! w zbiorowej choreografii tancerzy zespołu (Nikki Blain, Chihiro Nomura, Kiki Saito z Claire Voss i Sandy Delasalle), która początkowo powstała podczas lockdownu w 2020 roku. Czwartym utworem wieczoru będzie Truth w choreografii Matthew Lehmanna.

Wieczór można oglądać do 5 marca w amfiteatrze Quarry.

Take Me With You

Choreografia i kostiumy: Robert Bondara
Projekt oświetlenia: Maciej Igielski
Asystent projektanta świateł: Matthew Marshall
Muzyka: Radiohead

New Creation

Choreografia: Daniela Cardim
Projekt oświetlenia: Matthew Marshall

Truth

Choreografia: Matthew Lehmann
Projekt oświetlenia: Kristie Smith
Muzyka: Ludovico Einaudi

Concerto Impertinente!

Choreografia: Nikki Blain, Chihiro Nomura, Kiki Saito & Claire Voss, with Sandy Delasalle
Koncept i dyrektor kreatywna: Sandy Delasalle
Projekt oświetlenia: Matthew Marshall

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close