Wersja do druku

Udostępnij

Repertuar Polskiej Sieci Tańca 2020 tworzy 14 spektakli, składających się na 11 wieczorów tanecznych. Przy udziale niemal 100 artystów, wspieranych przez 15 Partnerów Sieci w 17 miastach, do końca 2020 roku odbędzie się prawie 80 pokazów w całym kraju. W ramach wspólnego repertuaru Sieci, w tym sezonie widownia teatrów i centrów kultury z całej Polski będzie miała okazję przyjrzeć się spectrum produkcji polskich twórców sztuki tańca oraz zróżnicowanym artystycznie spektaklom i projektom z obszaru teatru tańca i tańca współczesnego.

 

W puli Sieci 2020 znalazły się prace solowe (FearLess Gosi Mielech, Lullaby for the Restless Aleksandry Krajewskiej), spektakle wieloobsadowe (Fabula Rasa Polskiego Teatru Tańca, Intercepted/Przechwycone i Carme(n)love Kieleckiego Teatru Tańca), interdyscyplinarne instalacje (Scores for yearning. The concert Kania/Stanek, TRACK(S) Duda/Pastuszak), spektakl dla rodzin z dziećmi (Pan Kejk Olsztyńskiego Teatru Tańca), projekty poruszające problemy aktualne w dyskursie publicznym (Manhattan Danieli Komędery i Dominiki Wiak, Plateau Teatru ROZBAK), przyglądające się relacjom międzyludzkim (If/Then Lubelskiego Teatru Tańca, Real Love Teatru Tańca Zawirowania) czy wchodzące w sferę metafizyczną (Trans_Miss(i)on Krakowskiego Centrum Choreograficznego, TAB’ Nowy Początek Sopockiego Teatru Tańca).

 

Trailer:

 

  

 

Aktualny kalendarz wydarzeń PST, opisy, recenzje, wywiady i trailery spektakli dostępne są na stronie Polskiej Sieci Tańca: https://pst.info.pl

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok w ramach Sieci wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

 

Sieć wspiera eksploatację nominowanych produkcji tanecznych, promuje artystów i jest platformą do wypracowywania dobrych praktyk w profesjonalnym środowisku. Znacznie przyczynia się do tworzenia warunków i struktur, które wpływają na cyrkulację tańca w Polsce oraz wpływa na integrację sceny tanecznej poprzez wymianę różnych estetyk.

 

W grudniu 2018 roku Instytut Muzyki i Tańca przejął organizację Polskiej Sieci Tańca, rozpoznając ją jako jeden z najważniejszych projektów w polskim środowisku tanecznym. 

 

Wspracie medialne Polskiej Sieci Tańca 2020: taniecPOLSKA.pl 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close