Wersja do druku

Udostępnij

Formanowegospektaklu Kieleckiego Teatru Tańca zbudowana jest z połączenia różnych dziedzin tańcascenicznego (balet, taniec jazzowy, taniec współczesny) i hip hopu. Jak mówią twórcy, ta różnorodność pozwala uzyskaćszersze możliwości wyrażenia tańcem skrajności uczuć: miłości i nienawiści.Autorami przedstawienia są młodzi choreografowie ze StanówZjednoczonych– Stacy Boeddeker i Richard Palomino.Premiera „TranzytWenus” – już w sobotę, 3 grudnia.

W spektaklu wystąpi 18 tancerek i tancerzy, obsadzonych w rolach planet Układu Słonecznego i innych ciał niebieskich. Motywem przewodnim przedstawienia jest bowiem walka dwóch kosmicznych sił, symbolizowanych przez Marsa i Wenus. Autorem scenografii jest wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, tancerz i choreograf Grzegorz Pańtak.

Richard Palomino pochodzi z Phoenix w Arizonie. Jest dyrektorem artystycznym i jednym z założycieli zespołu tańca współczesnego: Poetry In Motion Dance Company, działającego w stanie Minneapolis – w Minnnesocie.Popularność przyniósł mu udział w finale trzeciej edycji amerykańskiego programu telewizyjnego So You Think You Can Dance.Był stypendystą Broadway Dance Center oraz szkoły Alvina Ailey’a. DoPoetry In Motion Dance Company należy również współtwórczyni spektaklu –Stacy Boeddeker. Poza USA pracowała ona także w Japonii i Kanadzie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close