Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 26 maja o godz.20.20 TVP Kultura zaprasza widzów na wieczór z baletem współczesnym, podczas którego premierowo zostaną pokazane dwa  wyjątkowe spektakle: White Darkness i The Lavender Follies w wykonaniu królewskiej grupy baletowej Les Ballets de Monte-Carlo z Monako.

 

Spektakle White Darkness i The Lavender Follies zostały zaprezentowane po raz pierwszy jako dwuczęściowy program artystyczny na scenie Opery Monte-Carlo w 2018 roku. Wykonujący je zespół Les Ballets de Monte-Carlo założyła w 1985 roku księżniczka Karolina z Monako, a jego obecnym dyrektorem jest wybitny choreograf Jean-Christophe Maillot.

 

 

Pierwsza część widowiska to spektakl White Darkness autorstwa Nacho Duato, hiszpańskiego tancerza i byłego dyrektora artystycznego Staatsballett Berlin, uznawany za jedno z najciekawszych osiągnięć baletu współczesnego. Poetycka scenografia jest oprawą dla wirtuozerskich układów tanecznych i muzyki Karla Jenkinsa, będącej kanwą spektaklu.

W drugiej część zobaczymy spektakl The Lavender Follies w reżyserii Josepha Hernandeza. Ten młody amerykański choreograf wykreował emocjonujące przedstawienie, które łączy różnorodne gatunki taneczne, teatralne i performatywne: balet klasyczny, kabaret, musical, styl broadwayowski, a nawet elementy sztuk walki.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close