Wersja do druku

Udostępnij

Od 5 do 22 października widzowie w Bytomiu, Tarnowie, Kielcach i Suwałkach będą mieli okazję obejrzeć spektakle z puli Polskiej Sieci Tańca 2019. W tym miesiącu w trasę wyruszy aż pięć produkcji: Kaj Dzias Living Space Theatre (chor. Jakub Margosiak), Rozkosz Teatru ROZBARK (chor. Jakub Lewandowski), Cudowny mandaryn Kieleckiego Teatru Tańca (chor. Grzegorz Pańtak), Stalking Paradise Lubelskiego Teatru Tańca (chor. Külli Roosna, Kenneth Flak) i Dobre wychowanie Grupy Wokół Centrum (chor. Agata Moląg). Cztery z nich zaprezentowane zostaną w Centrum Kultury Mościce w Tarnowie, podczas Festiwalu Scena Otwarta 2019. Dodatkowo będzie tam można zobaczyć spektakl Kieleckiego Teatru Tańca Drewniany książę, który co prawda nie należy do Sieci, ale który, wyjątkowo, grany jest w jednym wieczorze z Cudownym mandarynem. Zapraszamy do oglądania!

 

Program:

 

5 października, godz. 19.00

Living Space Theatre Kaj Dzias 

Teatr ROZBARK w Bytomiu

 

9 października, godz. 19.00

Teatr ROZBARK Rozkosz

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie

Spektakl grany jako prolog Festiwalu SCENA OTWARTA.

 

11 października, godz. 19.00

Teatr ROZBARK Rozkosz, Living Space Theatre Kaj Dzias

Kielecki Teatr Tańca

 

15 października, godz. 19.00

Living Space Theatre Kaj Dzias

Suwalski Ośrodek Kultury

 

19 października, godz. 19.00

Kielecki Teatr Tańca Cudowny mandaryn i Drewniany książę*

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie

*spektakl Drewniany książę grany jest poza Siecią

Oba spektakle w ramach Festiwalu SCENA OTWARTA

 

20 października, godz. 19.00

Lubelski Teatr Tańca Stalking Paradise

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie

Spektakl w ramach Festiwalu SCENA OTWARTA

 

22 października, godz. 19.00

Grupa Wokół Centrum Dobre wychowanie

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie

Spektakl w ramach Festiwalu SCENA OTWARTA

 

***

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie Sieć tworzy 12 Partnerów w 11 miastach, prezentujących 9 wieczorów tanecznych z udziałem ponad 70 artystów. Do końca 2019 roku odbędzie się ponad 50 pokazów w całej Polsce. W 2020 roku planowane jest rozszerzenie Sieci do 15 Partnerów, 11 wieczorów (w tym dwóch wybranych w formule open call) i ponad 70 prezentacji w kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl

 

PST grafika 2019 (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close