Wersja do druku

Udostępnij

Poniżej zamieszczamy apel Joanny Leśnierowskiej z Ars Stations Foundation/kuratorki programu Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu.

W ramach ogłoszonej przez Fundusz Wyszehradzki kolejnej edycji programu rezydencyjnego z zakresu sztuk performatywnych artyści aplikujący muszą zawczasu znaleźć partnera, który zgodzi się ich przyjąć na rezydencję; w momencie przyznania grantu pieniądze z programu trafiają zarówno do artysty, jak i instytucji/organizacji goszczącej tak wiec przyjmowanie artystów nie wymaga większych (albo wręcz żadnych) nakładów finansowych). Zazwyczaj najwięcej trudności przy aplikacji sprawia właśnie ten wymóg posiadania potwierdzonego miejsca rezydencji…Zwłaszcza że nie ma zbyt wiele czasu, by takiego znaleźć i namówić do współpracy,jeśli nie zna się żadnych instytucji w Słowacji, na Węgrzech i w Czechach.

Jako partner programu VARPA Stary Browar dysponuje listą kilku miejsc w każdym kraju mogących przyjąć rezydentów, co ułatwia kontakty artystom.Pracujemy właśnie nad stworzeniem listy takich miejsc/instytucji w Polsce, by artyści z innych krajów wyszehradzkich mieli szansę kontaktować się z nimi i ewentualnie odbyć rezydencje w Polsce .Oczywiście optymalnym partnerem jest miejsce/centrum sztuki/ dom kultury/studio.. czyli ktoś dysponujący salą do pracy.ALE w poprzedniej edycji znalazły się także instytucje, które przeznaczały dotacje przyznana dla instytucji goszczącej także na wynajem studia i mieszkania dla rezydentów.

Stąd zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich instytucja / organizacji/ stowarzyszeń z salą i bez, o rozważenie, czy chciałyby się zaangażować w program rezydencyjny VARP w 2013 roku i chciałyby się znaleźć na liście organizacji rekomendowanych jako gotowych przyjąć u siebie rezydencję VARP (co oznacza, ze wielu artystów z Węgier, Słowacji i Czech może zwrócić się do nich z prośba o partnerstwo, wtedy samemu trzeba wybrać ,z jakim artystą/artystami chciałoby się współpracować i mieć nadzieję, że to właśnie on/oni dostaną grant na rezydencję…) .

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close