Wersja do druku

Udostępnij

Od 6 do 20 września w Centrum Kultury w Lublinie trwa rezydencja artystyczna Tanii Soubry – pochodzącej z Luksemburga performerki, tancerki, choreografki i artystki multidyscyplinarnej. Tania w swojej praktyce artystycznej odwołuje się do teatru świadomości i mitu, kładzie nacisk na doświadczenie poprzez ciało. W pracy, oprócz ruchu, wykorzystuje tekst, używa głosu, także śpiewu. Wszystkie te elementy wchodzą we wzajemną relację, w poszukiwaniu wewnętrznych i zewnętrznych momentów granicznych.

 

Sztuka, którą tworzy Tania Soubry, stawia pytania o współczesność; artystka diagnozuje wyzwania, z jakimi musi mierzyć się ludzkość. Tworząc fikcyjne narracje, odnosi się do współczesnej rzeczywistości  by w efekcie zaproponować potencjalne rozwiązania.

 

Rezydencja Tanii Soubry odbywa się w ramach programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w partnerstwie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L. W trakcie rezydencji przez kilka dni artystce towarzyszyć będzie Michael Picknett – performer i twórca muzyki.

 

Pokaz Brave K(new) Rave – work in progress Tanii Soubry w ramach rezydencji artystycznej odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie 19 września o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

Dotychczasowe prace Tanii Soubry to: Soul-scapes (2018, we współpracy z Catherien Elsen), beat’n’shine (2013-2014 we współpracy z Nuno Brito; projekt, zorganizowany m.in. dzięki Trois C-L), soulsongdances (2013), Two people coming together (2009), I’ll crane for you (2008), adaptacja solowej pracy Debory Hay; Back to the roots with Jimy (2008) ; it (insted of twenty-one-words) 2006, Wholly (2003).

 

Artystka brała także udział w programie badawczym poświęconym choreografii i kompozycji Prototype II, Vocal presence in choreographic scores (Royaumont, France, 2014-2015) oraz programie wspierającym artystów w Conway Hall w Halborn (2014-2016). W 2002 roku uczestniczyła w programie danceWEB.

 

Współpracowała z takimi choreografami, jak: Tino Seghal, Filip Markiewitz oraz Simonetta Alessandri, a także w ramach różnych kolektywów artystycznych – m.in. Exit Map. Tańczyła w wielu różnych zespołach; występowała w Circadanse w ramach Luxembourg Pavillon w Szanghaju (2010) oraz Paradiso Lussemburgo Pavillon Filipa Markiewicza w ramach Biennale w Wenecji (2015).

 

www.ck.lublin.pl

  

***  

Program wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3 organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w partnerstwie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L zapewnia m.in.: 

– wymianę doświadczeń i wiedzy o tańcu współczesnym w Polsce i Luksemburgu; 

– wymianę artystyczną z lokalnymi twórcami i dialog z lokalną publicznością; 

– możliwość autorefleksji i przyjrzenia się własnej praktyce choreograficznej oraz metodzie twórczej w warunkach międzykulturowej wymiany artystycznej.

 

 

 

 

Luxembuorg_centre_logo (oryginał)   IMIT (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close