Wersja do druku

Udostępnij

Choreomania to projekt choreograficzny, w ramach którego autorka oraz odbiorcy proponują badania nad nowymi sposobami poruszania się w postpandemicznym świecie. W Choreomanii pojęcie choreografii jest używane w jej poszerzonym znaczeniu, nie jako układ tańca prezentowanego na scenie, lecz jako organizacja ciał w czasie i przestrzeni. Postpandemiczny świat to taki, w którym zależności między ludźmi, zwierzętami, roślinami, przyrodą nieożywioną i wirusami uzyskują nowe znaczenia i istotność. Poprzez unaocznienie ludzkiej zależności od elementów przyrody, pandemia może doprowadzić do przeobrażenia naszej relacji z tymi elementami oraz naszego sposobu poruszania się z nimi. Sprawmy, by był to sposób bardziej wrażliwy, uważny i świadomy naszych międzygatunkowych, kompleksowych współzależności.

 

W ramach projektu publikowane są krótkie filmy w serwisie YouTube na kanale Moniki Błaszczak: https://www.youtube.com/channel/UCNuRMseqhbnAtmfSsbvt0pQ, które funkcjonują jako audiowizualna stymulacja do spekulacji i poszukiwań ruchowych.

 

Filmy publikowane będą do sierpnia 2020.

 

Linki do powstałych już filmów:

#0 Choreomania: Witajcie w Naszej Bajce // Welcome to Our Fable (film otwierający serię)

#1 Choreomania: Bezruch // Stillness

#2 Choreomania: Wielka Totalna Kosmiczna Choreografia // The Grand Total Cosmic Choreography

#3 Choreomiania: Praktykowanie Dystansu // Practising Distance

 

Odcinek czwarty, #4 Choreomiania: Poszukując Przyjemności // Searching for Pleasure, zostanie opublikowany 20 sierpnia.

 

 

Ponadto każdy film publikowany jest  wraz z uzupełniającym tekstem na stronie: www.monikablaszczak.com/blog

 

Projekt jest realizowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close