Wersja do druku

Udostępnij

Kierunek – Wschód, Stacja – Taniec to projekt Lubelskiego Teatru Tańca i Centrum Kultury w Lublinie to projekt prezentujący polską twórczość taneczną w wybranych krajach Partnerstwa Wschodniego: Białorusi, Ukrainie, Gruzji i Azerbejdżanie. Na program każdego etapu składają się: prezentacja spektaklu Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy w wykonaniu Lubelskiego Teatru Tańca, autorskie warsztaty prowadzone przez tancerzy LTT, improwizowane akcje performatywne z udziałem lokalnych artystów oraz wykład i dyskusja o polskim tańcu opisujący dokonania oraz działalność wiodących zespołów i ośrodków tańca współczesnego w Polsce (prowadzenie: dr Grzegorz Kondrasiuk, Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej). Kolejnym przystankiem na  trasie projektu jest Azerbejdżan – Yarat Contemporary Art. Space – w dniach 16-20 grudnia 2015.

Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy (spektakl)

Cztery charaktery, cztery osoby „opowiadają” swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

choreografia: Simone Sandroni / Włochy;
asystentka choreografa: Elvira Zuñiga / Niemcy;
światło: Grzegorz Polak;
dźwięk/wideo: Dariusz Kociński;
taniec: Anna Żak, Ola Łaba (występ gościnny) , Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń

Następne przystanki na trasie:
Stacja: Azerbejdżan (Yarat Contemporary Art Space), 16-20 grudnia

Zrealizowane przystanki:

Stacja: Tbilisi (Royal District Theatre), 31 maja – 5 czerwca
Stacja: Kijów, 16-19 kwiecień (Festiwal Tańca Współczesnego „Zelyonka Fest 2015”)
Stacja: Mińsk, luty 2015

Projekt realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą” oraz Centrum Kultury w Lublinie.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 

Logo Centrum Kultury w Lublinie (oryginał)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close