Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 29 listopada o godz. 19.00 w CSW – Zamku Ujazdowskim w Warszawie (Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2) odbędzie się pokaz projektu You KANT Dance. Jest to eksperyment filozoficzno-performerskim realizowany metodą laboratorium przez filozofa Tomasza Mazura i choreografkę Magdę Przybysz . Do projektu zostało wybranych kilkunastu performerów, zarówno tancerzy, aktorów, performerów, jak i amatorów – ludzi w różnym wieku i o różnorodnym wykształceniu (również z niepełnosprawnościami fizycznymi). Celem projektu jest zbadanie przestrzeni między ciałem a umysłem poprzez próbę przełożenia na układ choreograficzny Krytyki czystego rozumu Immanuela Kanta.

Projekt jest zarazem finałem realizowanej prze Fundację Ciało/Umysł od 2011 roku Warszawskiej Sceny Tańca.

You KANT Dance / Warszawska NOC Tańca
Koncepcja: Tomasz Mazur
Choreografia: Magdalena Przybysz
Performerzy: Olga Bosowa, Aleksandra Bożek-Muszyńska, Patrycja Bączek, Joanna Krzyżewska, Paweł Kulesza, Anna Kwaśniak, Magdalena Niernsee, Paweł Puchalski, Katarzyna Szczepanek, Magdalena Talewicz, Hana Umeda, Emilia Zagrodzka
Foto: Marta Ankiersztejn
Menadżer Produkcji: Agata Życzkowska
Producent: Fundacja Ciało/Umysł

Bilety: 10 zł, rezerwacja – rezerwacja@cialoumysl.pl
Bilety do odbioru na godzinę przed spektaklem w CSW


Od Edyty Kozak, dyrektor artystycznej:


Warszawska Scena Tańca, która powstawała w 2011 r., była próbą stworzenia pierwszego projektu prezentacji tańca przez cały rok w stolicy. Po tym intensywnym okresie budowania nie tylko programu, ale i nowej „marki” na kulturalnej mapie Warszawy, można śmiało wykrzyknąć: UDAŁO SIĘ!


Przeszliśmy przez 3 lata negocjacji na każdym polu: artystycznym, ekonomicznym, organizacyjnym, promocyjnym i społecznym. Zaczynając od prezentacji gotowych warszawskich spektakli rozszerzyliśmy działania na premiery, gości z Polski i zagranicy, a także wydarzenia angażujące mieszkańców Warszawy. Projekt zakładał dynamikę uwzględniającą rozwój i potrzeby tak artystów, jak i widzów, ale dopiero dziś możemy potwierdzić zasadność, a nawet konieczność tak otwartej formuły, dzięki której z jednej strony przyglądamy się temu, co nowego w lokalnym i polskim środowisku tańca, a z drugiej inicjujemy i inspirujemy.


Przez ostatnie 3 lata Rada Artystyczna oceniła ponad sto prac. Zaprezentowaliśmy: 31 spektakli (w tym 3 międzynarodowe koprodukcje, 6 premier, 1 debiut), 7 instalacji, 5 akcji artystycznych, 3 filmy, warsztaty, cykle dyskusyjne i wykłady. Wystąpiło 173 artystów. Wydarzenie obejrzało 2508 widzów.


Poprzez różnorodność artystycznych propozycji i zaangażowanie odmiennych miejsc widać też wyraźnie, jak potrzebne są regularne prezentacje tańca w stolicy dla zrozumienia jego znaczenia, rozwoju i tematów, jakie porusza. Przed nami ostatnia odsłona trzeciego sezonu NOC… a w niej „You KANT Dance”.

http://www.facebook.com/WarszawskaScenaTanca


WST realizowana jest w ramach przyznanej 3-letniej dotacji Miasta st. Warszawa oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł
Partner: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Patronat medialny: TVP Kultura, Purpose, kulturalnie waw.pl, teatralia.com, teatr dla was.pl, placdefilad.com, independent.pl, Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA, POKA POKA
Koordynator projektu: Agata Życzkowska – a.zyczkowska@cialoumysl.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close