Wersja do druku

Udostępnij

Kwietniowy repertuar Polskiej Sieci Tańca obejmuje cztery spektakle: Dobre wychowanie Grupy Wokół Centrum w choreografii Agaty Moląg, One kolektywu Durski/Kania/Stanek/Ustowska, Rozkosz Teatru ROZBARK w choreografii Jakuba Lewandowskiego i We_selle w choreografii Wojciecha Mochnieja. Dobre Wychowanie na początku miesiąca zostało pokazane w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie i w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Przed nami jeszcze pokazy One i Rozkoszy w ramach festiwalu SPACER w Krakowie oraz pokaz We_sella w Kieleckim Teatrze Tańca.

 

Ideą przyświecającą Polskiej Sieci Tańca jest wspieranie cyrkulacji rodzimych produkcji tanecznych po ośrodkach kultury z całego kraju i wymiana artystyczna. W 2019 roku w Sieci znalazło się aż 12 ośrodków, a jej głównym organizatorem został Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

Program:

 

26 kwietnia, godz. 18.30

Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

 

Patryk Durski, Katarzyna Kania, Piotr Stanek, Katarzyna Ustowska One

 

One napędzany jest nieustanną fascynacją budowaniem i dekonstrukcją, sensem i nonsensem, całością i czarną dziurą. Poprzez grę z formą spektakl balansuje na cienkiej granicy między eksperymentem a rozrywką. Opiera się na poetyckim dialogu pomiędzy jednostkowością a kolektywem. W przestrzeniach pomiędzy dźwiękami, tańcem i choreografią ukryte są pytania o to, kim jesteśmy sami i jak możemy być razem. Czego by nam zabrakło, gdybyśmy utkwili w procesie dążenia do indywidualnej samowystarczalności.

 

26 kwietnia, godz. 20.00

Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

 

Teatr ROZBARK Rozkosz

 

Rozkosz: Najeść się, nażreć, „nażyć”, obkupić, żeby urwać z doczesności jak najwięcej. Więcej mocy, więcej cali, więcej paneli, więcej pikseli, więcej złota, więcej żarcia, więcej, więcej, więcej… Fałsz przeczy pięknu, a jednak dajemy się nabrać. Wraz z trwaniem spektaklu bohaterowie coraz bardziej będą obnażać swoją naturę, odsłaniać wypełniającą ich od wewnątrz brzydotę.

 

27 kwietnia, godz. 19.00

Kielecki Teatr Tańca, Kielce

 

We_selle – chor. Wojciech Mochniej

 

We_selle to projekt multimedialny łączący istotę teatru fizycznego, wykorzystującego różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji, z projekcjami video i soundscape’ami. Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje przekrój osobowościowy weselników, ich skomplikowane relacje i wewnętrzną potrzebę rutyny.

 

***

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca, opierająca się na współpracy dwunastu ośrodków w całej Polsce. Sieć wspiera cyrkulację rodzimych produkcji oraz wymianę artystyczną w naszym kraju, a jej otwartość zarówno na instytucjonalne teatry, jak i na niezależnych twórców, daje szansę na zaprezentowanie polskiej sztuki tańca w całej jej różnorodności.

 

W 2019 roku PST tworzą centra założycielskie Sieci: Lubelski Teatru Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Krakowskie Centrum Choreograficzne, program Stary Browar Nowy Taniec, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, oraz nowi partnerzy: Fundacji Polka dot, Centrum Sztuki Mościce, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Suwalski Ośrodek Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Centrum Sztuki Tańca we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury.

 

Kierownikiem i pomysłodawcą Polskiej Sieci Tańca jest Maciej Kuźmiński. 

Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca od 2019 roku jest Instytut Muzyki i Tańca.

 

Więcej informacji na stronie: www.pst.info.pl
Kalendarz wydarzeń

 

PST grafika 2019 (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close