Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 13 kwietnia w Studio Tańca Free Art. Fusion (ul Miedziana 11.00) o godz. 17.00 odbędzie się przedpremierowy poaz spektaklu Dziady. Gusła i mrok Teatru GRAVITY w choreografii i według koncepcji Beaty Wojciechowskiej oraz w reżyserii Agaty Życzkowskiej. Prezentacja odbywa się w ramach cyklu Warszawska Scena Tańca 2012, a także towarzyszy obchodom Miedzynarodowego Dnia Tańca Taniec w modzie, moda w tańcu we Free Art. Fusion (w programie także pokaz fotografii tańca Ewy Krasuckiej i Marka Urbanowskiego oraz pokaz mody).

Spektakl oparty jest na II części Dziadów Adama Mickiewicza, która porusza idee życia po śmierci oraz aspekt moralny cierpienia dusz za czyny doczesne jako potrzeba doświadczania pełni człowieczeństwa. Fascynujący i tajemniczy świat duchów, mar i zjaw przenika przez świat wierzeń i pobudza wyobraźnię do akceptacji doświadczeń nieosiągalnych drogą empirii. Owo zawieszenie pomiędzy niebem a ziemią idealnie wpasowuje się w możliwości Teatru Gravity, teatru tańczącego w powietrzu na podwieszanych rekwizytach /trapezy, tissu, aerial net/.

Rezerwacja biletów: Agnieszka Soika/ bilety@teatrgravity.pl/ tel. + 48504641 702

Czas trwania: 70 minut.

koncepcja/choreografia/scenografia: Beata Wojciechowska

reżyseria: Agata Życzkowska

muzyka: Igor Czerniawski, Newtones, Marcin Kuczewski

wykonawcy: Beata Wojciechowska, Nika Muchyńska, Eliasz Mróz, Karolina Banaszek,

Paweł Frankowski, Kasia Pietruszyńska, Dominika Sell, Jakub Iwański

Więcej informacji o imprezie, twórcach i partnerach w zakładce Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie: http://freeartfusion.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close