Wersja do druku

Udostępnij

W ramach kolejnej odsłony Przeglądu Nowego Tańca, którego kuratorką jest Maria Stokłosa, w Instytucie Teatralnym zobaczymy dwa solowe spektakle polskich artystek. Początek wieczoru – 12 listopada o 19:00.Projekt realizowany jest w ramach programu „Scena dla tańca”, prowadzonego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Magdalena Ptasznikrealizowane w 2009 soloexercises for a Heronazywa popkulturowym rytuałem, skonstruowanym z fantazji na temat siebie samej jako bohaterki. Jak mówi,podstawową formą zaangażowania performera jest w przedstawieniu płacz. Jest on kanwą, na której budowane są pozostałe działania, sytuacje, obrazy. Ptasznik studiowała socjologię w Warszawieoraz choreografię w School for New Dance Development w Amsterdamie.Wcześniej zrealizowała także soloDirty Darling(2008), tworzyła również w Amsterdamie przedstawienia dla innych tancerzy

Iza Szostak, opowiadając o swoim solo from culture to nature, kreśli obraz rzeczywistości jako podlegającej ciągłej zmianie – w której trudno wyznaczyć granicę między tytułowymi – i równie zmiennymi – sferami kultury i natury. W przedstawieniu abstrakcyjną choreografię łączy z poczuciem humoru i grą z rekwizytami. Szostak ukończyła warszawską szkołę baletową oraz Codarts − Rotterdam Dance Academy w Holandii. W 2005 roku brała udział w spektaklach Kompanii Primavera Dariusza Lewanowskiego (Ostatnie takie lato,Kofta).W 2010 roku uczestniczyła w projekcieLet’s dance Chopinw choreografii Marysi Stokłosy, w 2011 – w Folk? A ja się nie zgadzam Edyty Kozaki ProloguWojtka Ziemilskiego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close