Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Przewodnika taniec Fundacja Performa, we współpracy ze Stowarzyszeniem „JEST Człowiek”, zaprasza do obejrzenie spotkania online z Aleksandrą Osowicz, podczas którego artystka opowiada o swojej drodze twórczej, rozpoczętej w Operze Bałtyckiej, aż do obecnego etapu działań w warszawskim Centrum w Ruchu. Nie zabraknie także opowieści o związanych z takimi miastami, jak Wrocław i Lizbona, w których Osowicz także pracowała. Dowiedzieć się będzie można o zawierzeniu intuicji, eksperymentalnym podejściu do tańca,  niehierarchicznej organizacji artystów oraz projektach na przecięciu sztuki i działań realnie wspierających świat zwierząt.

 

Rozmowa dostępna jest pod linkiem: https://www.fundacjaperforma.com/rozmowy-z-artystami/w-procesie-rozne-kierunki-szybkie-zwroty-akcji

 

Lista kolejnych spotkań z osobowościami tańca:

 

Marek Zadłużny – Świat doświadczeń choreografów

dr Anna Piotrowska – Cecha tańca – poszukiwania kulturowe form nabywania tożsamości

Aurora Lubos – Społeczne aspekty tańca

Magda Przybysz – Ruch autentyczny

Sylwia Hanff  – Nowe butoh

Anna Królica – Nawiedzeni przez przeszłość: Pina Bausch/ Tadeusz Kantor

 

 

 

Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań, a kreuje ją duet kuratorski: Anna Królica i Adam Kamiński. Ich drogi przecięły się w 2008 roku we Wrocławiu przy okazji Wibracji tanecznych. Każdy z nich prowadził indywidualnie projekty kuratorskie, ulegając rozmaitym fascynacjom w obszarze tańca, teraz chcą odsłonić kulisy swojej pracy i działań. Jako kuratorski duet pracują razem od czterech lat, wspólnie tworząc projekty.

 

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizator: Fundacja Performa

Partner: Stowarzyszenie JEST Człowiek

www.fundacjaperforma.com

 

Fundacja Performa_logo (oryginał)

 

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

 

Przewodnik taniec - logo projektu (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close