Wersja do druku

Udostępnij

W ramach  projektu Przewodnik taniec Fundacja Performa, we współpracy ze Stowarzyszeniem „JEST Człowiek”, zaprasza do obejrzenie spotkania online z Barbarą Bujakowską, podczas którego opowiada o swoich poszukiwaniach twórczych, nowej perspektywie i współpracownikach. Nie zabraknie także wątku dotyczącego humoru i ironii w jej spektaklach oraz autorskiego komentarza do prac artystki.

 

Spotkanie od godziny 12.00 dostępne jest pod linkiem:

https://www.fundacjaperforma.com/rozmowy-z-artystami/humor-i-ironia-jako-narzedzia-w-choreografii

 

 

Barbara Bujakowska – tancerka, performerka, twórczyni  niezależna, nauczycielka tańca; absolwentka Institut for Dance Art / Anton Bruckner Universität (Linz) oraz P.F.P w Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD). Laureatka Pierwszej Nagrody w konkursie TVP2 „Dolina Kreatywna” za spektakl solowy Swan….like. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Arts Station Foundation w Poznaniu (Solo Projekt, Alternatywna Akademia Tańca). Od wielu lat prowadzi zajęcia taneczne, współpracuje z innymi artystami oraz tworzy własne prace z pogranicza teatru pokazami  na Polskiej Platformie Tańca, a spektakle zapraszane są na festiwale zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2019 roku spektakl Jestem miłością I, stworzony z dramaturżką Darią Kubisiak, otrzymał „Wyróżnienie za poszukiwania twórcze” na Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Niezależnych „OFTeN” oraz przeszedł do finału konkursu „The Best OFF”.

 

 

Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań, a kreuje ją duet kuratorski: Anna Królica i Adam Kamiński. Ich drogi przecięły się w 2008 roku we Wrocławiu przy okazji Wibracji tanecznych. Każdy z nich prowadził indywidualnie projekty kuratorskie, ulegając rozmaitym fascynacjom w obszarze tańca, teraz chcą odsłonić kulisy swojej pracy i działań. Jako kuratorski duet pracują razem od czterech lat, wspólnie tworząc projekty.

 

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizator: Fundacja Performa

Partner: Stowarzyszenie JEST Człowiek

www.fundacjaperforma.com

 

Fundacja Performa_logo (miniaturka)

 

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

 

Przewodnik taniec - logo projektu (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close