Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Przewodnika taniec na stronie internetowej oraz FB organizatora, Fundacji Performa, od dziś dostępna jest rozmowa z Piotrem Mateuszem Wachem, choreografem i performerem, przedstawicielem młodego pokolenia artystów z obszaru tańca. Rozmowa oscyluje wokół wątków autobiograficznych, dotyczących praktyki choreograficznej i peformerskie artysty, wykształconego na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. W trakcie wywiadu można poznać powody emigracji peformera idowiedzieć się o jego poszukiwaniach twórczych.

 

Skąd wypływa jego fascynacja Szekspirem, do którego obsesyjnie powraca w swojej praktyce artystycznej? Dlaczego porzucił taniec na rzecz sztuki performance?

 

Rozmowa jest tłumaczona na język migowy.

 

Link do spotkania

 

Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań, a kreuje ją duet kuratorski: Anna Królica i Adam Kamiński. Ich drogi przecięły się w 2008 roku we Wrocławiu przy okazji Wibracji tanecznych. Każdy z nich prowadził indywidualnie projekty kuratorskie, ulegając rozmaitym fascynacjom w obszarze tańca, teraz chcą odsłonić kulisy swojej pracy i działań. Jako kuratorski duet pracują razem od czterech lat, wspólnie tworząc projekty.

 

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizator: Fundacja Performa

Partner: Stowarzyszenie JEST Człowiek

www.fundacjaperforma.com

 

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close