Wersja do druku

Udostępnij

 W ramach Przewodnika taniec Fundacja Performa, we współpracy ze Stowarzyszeniem „JEST Człowiek”, od godz. 18.00 zaprasza do obejrzenia premierowej rozmowy online z Sylwią Hanff, dyrektorką Butohpolis. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh, performerką i pionierką polskiego butoh. W rozmowie z Anną Królicą i Adamem Kamińskim opowiada o polskim butoh, a także przedstawia słuchaczom swoją swój festiwal. Rozmowa jest tłumaczona na język migowy.

 

 

Rozmowa będzie dostępna pod linkiem:

https://www.fundacjaperforma.com/rozmowy-z-artystami/nowe-butoh

 

***

 

Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań, a kreuje ją duet kuratorski: Anna Królica i Adam Kamiński. Ich drogi przecięły się w 2008 roku we Wrocławiu przy okazji Wibracji tanecznych. Każdy z nich prowadził indywidualnie projekty kuratorskie, ulegając rozmaitym fascynacjom w obszarze tańca, teraz chcą odsłonić kulisy swojej pracy i działań. Jako kuratorski duet pracują razem od czterech lat, wspólnie tworząc projekty.

 

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizator: Fundacja Performa

Partner: Stowarzyszenie JEST Człowiek

www.fundacjaperforma.com

 

 

 Fundacja Performa_logo (miniaturka)

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

 

 

 Przewodnik taniec - logo projektu (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close