Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek o godz. 19.00 Fundacja Performa zaprasza do oglądania rozmowy Barbary Bujakowskiej i Anny Bajjou, którą poprowadzi Anna Królica. Tematem przewodnim jest film tańca Escape room, łączący artystycznie działania choreograficzne Barbary Bujakowskiej i filmowe Anny Bajjou.

 

Drogi artystek splatają się po raz kolejny. W prowadzonej opowieści powracają wspomnienia wspólnych zajęć tanecznych, młodość spędzona w Krakowie, działanie w grupie Hoplaaa i inne projekty, których kształt można zobaczyć na archiwalnych materiałach audiowizualnych. To niecodzienna okazja, aby zobaczyć fragmenty, puzzle z krakowskiej sceny tańca współczesnego, obrazujące jej kondycję dekadę temu. 

 

Natomiast w sobotę na widzów czeka rozmowa Pawła Sakowicza, Anny Bajjou i Anny Królicy, tocząca  się wokół praktyki artystycznej choreografa oraz jego spektaklu Jumpcore, który stał się przyczynkiem do eksperymentu łączącego film tańca i choreografię.

 

Rozmowa z Pawłem Sakowiczem wieńczy letnią edycję Przewodnika taniec. vol. 2, na którą złożyło się 7 odcinków. W tej edycji gośćmi byli: Alicja Miszczor, Małgorzata Haduch, Katarzyna Machniewicz, Anna Bajjou, Marta Wołowiec, Barbara Bujakowska, Paweł Sakowicz, twórcy powiązani z Krakowem oraz gościnnie gdańska artystka TO-EN. Wszystkie rozmowy prowadziła Anna Królica, krytyczka i kuratorka, przy dyskusji o fotografii wspierała ją Kamila Ławniczuk-Stafiej.

 

Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań.

 

Platformę Przewodnik taniec. vol 2 kreuje:

Anna Królica / Fundacja Performa.

Kuratorka: Anna Królica

Intro Kompozycja: Darius Gall

Organizator: Fundacja Performa

Partnerzy: Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne, MADcatalog

 

Patroni medialni: Taniecpolska.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich

www.fundacjaperforma.com

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close