Wersja do druku

Udostępnij

Przypominamy, że w pierwszej połowei stycznia mija termin zgłoszeń na rezydencję Research into Unknown w Budapeszcie (do 9 stycznia), a w belgijskiej Gandawie – na stanowisko doktoranta w zakresie anlizy i notacji tańca wokół spektaklu Fase ROSAS/Anny Teresy de Keersmaeker (do 15 stycznia).

Skrót informacji:

Research into Unknown/Budapeszt


Improwizacja taneczna i inne formy sztuki, ich związek ze świadomością i percepcją wykonawcy oraz publiczności, to motywy przewodnie programu rezydencyjnego (artist-in-residence programme) w Budapeszcie, który potrwa dwa miesiące (27 lutego – 27 kwietnia 2012). Program organizują Michaela Hargitay (kuratorka, Austria) i Zsóka Nej z węgierskiej Workshop Foundation (koordynacja). Za opiekę artystyczną odpowiada choreografka Eszter Gál (Węgry). Rezydencja odbywa w ramach projektu Research into Unknown, który ma na celu zachęcanie i stymulowanie artystów do badań nad improwizacją, rozumianą jako artystyczne narzędzie oraz środek kreacji w tańcu współczesnym. Kandydaci powinni być gotowi na podjęcie artystycznego ryzyka we współpracy z twórcami innych dziedzin sztuki.

Open call na stanowisko doktoranta/Gandawa


Departament of Art, Music and Theatre Studies (Wydział Sztuki, Muzyki i Teatru) Uniwersytetu w Gandawie (Gent) ogłasza nabór na stanowisko doktoranta. Do jego obowiązków należeć będzie realizacja badań poświęconych analizie i notacji tańca, które stanowić ma część projektu Capturing Dance Movements, Intensities and Embodied Experiences: Research into New Possibilities of Digital Media for Dance Analysis and Notation based on Fase (1982) by Anne Teresa De Keersmaeker and ROSAS (Próbując uchwycić ruch, intensywności i ucieleśnione doświadczenia: ku poszukiwaniu nowych możliwości , jakie nowe media stwarzają dla analizy i zapisu, w oparciu o spektakl „Fase” Anny Teresy de Keersmaeker i ROSAS).

Szczegółowe informacje w zakładce Praca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close