Wersja do druku

Udostępnij

W ubiegłym roku nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukazała się książka Psychoterapia tańcem i ruchem. Teoria i praktyka  pod redakcją Zuzanny Pędzich. Czytelnicy publikacji mogą poznać założenia i możliwości pracy metodą DMT, jej kluczowe koncepcje oraz podstawowe narzędzia pracy. Dowiedzą się, co w tańcu i ruchu jest leczące i jak powinna wyglądać sesja terapeutyczna, nauczą się pracować z trudnymi emocjami pacjenta poprzez ruch i prowadzić terapię osób z różnymi zaburzeniami osobowości. Przekazywana wiedza teoretyczna poparta jest w wieloma przykładami z praktyki, co stanowi dowód skuteczności proponowanej metody. Tom drugi, zatytułowany Psychoterapia tańcem i ruchem. Terapia indywidualna i grupowa  (2014) stanowi uzupełnienie pierwszej publikacji. Autorki kładą tu nacisk na stronę praktyczną – dzielą się swoimi doświadczeniami z praktyki klinicznej, pokazując jednocześnie różne możliwości zastosowania psychoterapii tańcem i ruchem w procesie terapeutycznym. Książka składa się z trzech części. W pierwszej opisano możliwości zastosowania metody DMT w terapii grupowej. Cześć druga zawiera przykłady użycia DMT w terapii indywidualnej dzieci, a trzecia – w terapii indywidualnej dorosłych.

Każdy rozdział to osobna historia, zawiera opis relacji terapeutycznej i procesu leczenia innego klienta czy grupy: osób cierpiących na depresję, fobie, uzależnionych, po traumatycznych przeżyciach (strata okołoporodowa, zaniedbanie w dzieciństwie, choroba). Autorki, dzieląc się swoimi doświadczeniami, pomysłami na prowadzenie terapii, obawami i sukcesami, przekonują, jak szerokie zastosowanie może mieć niedoceniana jeszcze (a na pewno nie dość spopularyzowana) metoda psychoterapii tańcem i ruchem.

 

Więcej:

Psychoterapia tańcem i ruchem. Teoria i praktyka

Psychoterapia tańcem i ruchem. Terapia indywidualna i grupowa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close