Wersja do druku

Udostępnij

22 stycznia o godz. 11.00 społecznościowe internetowe Radio Kapitał zaprasza na audycję Łukasza Wójcickiego pt. Którędy do wyjścia. Program odbywa się co cztery tygodnie w piątki. Prowadzone w nim rozmowy z zaproszonymi praktykami i praktyczkami oraz badaczkami i badaczami sztuk performatywnych dotyczą polityczności tańca, choreografii i performansu. Wójcicki i goście dyskutują o kontekstach genderowych, queerowych, etnicznych, uchodźczych, demokratycznych, antyautorytarnych, feministycznych oraz ekologicznych sztuk performatywnych z akcentem na taniec i choreografię.

 

Do tej pory odbyły się cztery odcinki audycji Którędy do wyjścia, w których Łukasz Wójcicki rozmawiał z Alicją Czyczel, Tarasem Gembikiem, Katarzyną Żeglicką oraz z dziewczynami tworzącymi inicjatywę Praktyk Siostrzeństwa: Weroniką Pelczyńską, Olą Osowicz i Olą Janus. Archiwalne odcinki można odsłuchać na stronie Radia Kapitał: https://radiokapital.pl/shows/ktoredy-do-wyjscia

 

W najnowszym, piątym odcinku, gościnią audycji będzie Vala T. Foltyn vel Valentine Tanz, poetycka choreografka, artystka wizualna, post_trans_czarownica, performerka. Rozmowa będzie dotyczyć tańca, ciała, bycia queer i czarów w kontekście artystycznym i politycznym. Vala opowie o swojej praktyce choreograficznej, pracy w obszarze sztuk wizualnych, o performatyce pamięci i sytuacji osób LGBTQ+ w Polsce z perspektywy osoby mieszkającej za granicą.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close