Wersja do druku

Udostępnij

Audycja Kto nie skacze w Radiu Kapitał to autorski program Anki Herbut i Łukasza Wójcickiego o tańcu i choreografii, a także o formach scenicznych z pogranicza działań artystycznych i aktywizmu, choreografiach społecznych i społecznych tańcach oraz o tym, jak polityczność łączy się ze sztuką, somatyką i fizycznością. Na cykl audycji składają się rozmowy z tancerkami i tancerzami, choreografkami i choreografami, działającymi na polu artywizmu i sztuki zaangażowanej. Audycja odbywa się w co czwartą sobotę, o godz. 12.00.

 

Do tej pory odbyło się 11 odcinków, m.in. o choreomaniach, o flircie tańca z totalitaryzmami, o vogueingu, krampingu, o choreografiach site-specific czy o artystkach i artystach z niepełnosprawnościami. Archiwalne audycje można odsłuchać na stronie Radia Kapitał: https://radiokapital.pl/shows/kto-nie-skacze

 

Tematem 12. odcinka audycji będzie flamenco. Wbrew pozorom skomercjalizowanego wyobrażenia na rzecz przemysłu turystycznego, masowej popkultury i neoliberalnej wizji świata, jest to sztuka, która wyrasta z buntu i sprzeciwu wobec struktur władzy. Sztuka, która narodziła się jako broń polityczna do wzmacniania głosu i obecności dyskryminowanych grup społecznych.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close