Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 19 marca o godz. 11 w internetowym, społecznościowym Radio Kapitał można będzie posłuchać kolejnej audycji Którędy do wyjścia. Rozmówczynią Łukasza Wójcickiego w siódmym odcinku będzie Alka Nauman, z którą mówić będą o queer feminizmie i antyfaszyzmie w kontekście jej performansów i praktyki choreograficznej, a także, jeśli nie przede wszystkim, o ruchu #MeToo na scenie tańca i choreografii. Wójcicki i Nauman porozmawiają także o politycznej sile kobiet i głosie, który – dotąd niesłyszany – zaczyna brzmieć jak dzwon. Tego ruchu nie można już zatrzymać.

#NigdyNieBędzieszSzłaSama

 

Jeżeli jesteś osobą, którą doświadczyła przemocy na scenie tańca i choreografii i szukasz wsparcia, możesz skontaktować się z Alką Nauman, pisząc na jej adres mejlowy: naumanalicja@gmail.com lub przez Facebooka: @alka_nauman

 

Którędy do wyjścia – autorska audycja Łukasza Wójcickiego w internetowej, społecznościowej rozgłośni Radio Kapitał to cykl rozmów z zaproszonymi osobami, praktykami i praktyczkami oraz badaczkami i badaczami sztuk performatywnych dotyczących polityczności tańca, choreografii i performansu.  

 

Wójcicki wraz z gośćmi poruszają kwestie genderowych, queerowych, etnicznych, uchodźczych, demokratycznych, antyautorytarnych, feministycznych oraz ekologicznych kontekstów sztuk performatywnych z akcentem na taniec i choreografię.

 

Do tej pory odbyło się sześć odcinków audycji Którędy do wyjścia, których bohaterkami były Alicja Czyczel, Valentine Tanz, Katarzyna Żeglicka, Zuzanna Hertzberg oraz dziewczyny tworzące inicjatywę Praktyk Siostrzeństwa: Weronika Pelczyńska, Ola Osowicz i Ola Janus, a bohaterem Taras Gembik. Archiwalne audycje można odsłuchać na stronie Radia Kapitał: https://radiokapital.pl/shows/ktoredy-do-wyjscia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close