W 15. odcinku audycji Którędy do wyjścia Łukasz Wójcicki rozmawia z performerką, tancerką, choreografką, działaczką społeczną Aurorą Lubos o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i o prouchodźczych działaniach performatywnych Aurory. Prowadzący i gość wspólnie zastanawiają się, na ile sztuka zmienia rzeczywistość i jak pozbyć się swojego artystycznego ego na scenie, gdy oddajemy głos innym, mniej słyszanym. Rozmowy można będzie wysłuchać 29 października w godz. 11.00-12.00 na radiokapital.pl.

Wersja do druku

Udostępnij

Aurora Lubos – Performerka związana z gdańską i brytyjską sceną tańca współczesnego. Współpracowała m.in. z Dada von Bzdülöw, Gdańskim Teatrem Tańca i Klubem Żak. Od 2000 roku aktorka brytyjskiego Vincent Dance Theatre.

O audycji:
Którędy do wyjścia to rozmowy z zaproszonymi osobami, praktykami i praktyczkami oraz badaczkami i badaczami sztuk performatywnych nt. polityczności tańca, choreografii i performansu. O kontekstach genderowych, queerowych, etnicznych, uchodźczych, demokratycznych, antyautorytarnych, feministycznych i ekologicznych sztuk performatywnych z akcentem na taniec i choreografię.

O autorze audycji:
Łukasz Wójcicki – Performuje, choreografuje, tańczy i trenuje, szczególnie poważając ruch naturalny i sztuki walki. W swojej pracy artywistycznej inspiruje się m.in. choreograficznymi strategiami społecznego oporu.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close