Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą sobotę, 27 lutego o godz. 12.00 w audycji „kto nie skacze” w Radio Kapitał będzie można posłuchać rozmowy Łukasza Wójcickiego z Katarzyną Pastuszak o antykapitalistycznych, antyimperialnych i antykolonialnych źródłach butoh – współczesnego (anty)tańca japońskiego, którego twórca Tatsumi Hijikata chciał w ten sposób zamanifestować swój sprzeciw wobec klasistowskiego i towarowego podejścia do ciała i tożsamości.

 

Audycja „kto nie skacze” w Radiu Kapitał to autorski program Anki Herbut i Łukasza Wójcickiego, poświęcony tańcowi i choreografii. Prowadzący rozmawiają w nim z tancerkami i tancerzami, choreografkami i choreografami, działającymi na polu artywizmu i sztuki zaangażowanej – między innymi o formach scenicznych z pogranicza działań artystycznych i aktywizmu, choreografiach społecznych i społecznych tańcach oraz o tym, jak polityczność łączy się ze sztuką, somatyką i fizycznością. Audycja odbywa się co cztery tygodnie w soboty o godz. 12.00.

 

Do tej pory odbyło się 10 odcinków, między innymi o choreomaniach, o flircie tańca z totalitaryzmami, o vogueingu, krampingu, o choreografiach site specific czy o artystkach i artystach z niepełnosprawnościami. Archiwalne audycje można odsłuchać na stronie Radia Kapitał.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close