Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 27 września w ramach Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie (godz. 19.00, Teatr Dramatyczny w Warszawie) zostanie zaprezentowany spektakl Raimunda Hoghe Boléro Variations z udziałem artysty.

Hoghe to człowiek, który na przekór swej fizyczności został nie tylko miłośnikiem tańca, ale i jego twórcą. Jego prace stały się artystycznym i politycznym gestem, który destabilizuje, kwestionuje wszelkie koncepcje niezwykłości, oczekiwania wobec tańca oraz sposób ukazania człowieczeństwa. Bolero Ravela to sceniczna podróż przez różne formy, zbudowana na zasadzie kontrastu pomiędzy minimalistycznym, tłumionym ruchem a mocną, porywającą muzyką. W spektaklu, nie przypadkiem, bo Hoghe jest artystą fizycznie ułomnym, piękne i wyćwiczone ciała tancerzy okazują się marzeniem choreografa.

Spektakl wspierany finansowo przez Ministerium fur Familie, Kinder, Jugend, Kultur und Sport des Landes Nordrhein-Westfalen w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce 2011/2012.

Koncepcja i choreografia: Raimund Hoghe

Współpraca artystyczna: Luca Giacomo Schulte

Światła: Raimund Hoghe, Ditimar Evtimo

Dźwięk: Bente Lambrecht

Zarządzanie: Arnaud Antolinos

Obsada: Ornella Balestra, Lorenzo De Brabandere, Emmanuel Eggermont, Raimund Hoghe, Yutaka Takei, Nabil Yahia-Aïssa

Muzyka: Maurice Ravel, Giuseppe Verdi, Pyotr Illych Tchaikovsky, South American Bolero

Wykonawcy: Marguerite Long, Maurice Ravel, Leonard Bernstein, Robert Casadesus, Benny Goodman, Morton Gould, Pierre Monteux, Maria Callas, Anita Lasker-Walfisch, Chavela Vargas, Pedro Infante, Doris Day, Tino Rossi, Luis Mariano, Mina.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close