Wersja do druku

Udostępnij

Przypominamy, że w ramach kolejnej odsłony projektu RE// MIX komuna// warszawa we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ogłasza otwarty konkurs na projekt i realizację wydarzenia artystycznego w siedzibie komuny// warszawa, będącego formą remiksu dzieła choreograficznego.

Przedmiotem tanecznego re// mixu 2013 są uznane dzieła choreograficzne zdorobku polskiego i światowego.


1. Opis projektu:

Remiks to pojęcie zapożyczone z muzyki: oznacza utwór powstały w wyniku przetworzenia innego utworu. Nie jest po prostu „interpretacją”, wykonaniem oryginału nowymi środkami wyrazu czy w nowej aranżacji. Choć może zawierać oryginalne fragmenty (tzw. sample), to są one jedynie cytatami. Remiks jest utworem nowym, odnoszącym się treścią lub formą do pierwowzoru, dyskutującym z nim lub na nowo odczytującym.

W ramach cyklure// mix2013 komuna// warszawa wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca proponuje przeniesienie tej strategii artystycznej na grunt tańca i zmierzenie się z ważnymi dziełami choreograficznymi. Na drodze otwartego konkursu przez komisję powołaną wspólnie przez komunę// warszawa i Instytut Muzyki i Tańca wyłonione zostaną dwa projekty, które następnie zostaną zrealizowane i pokazane w siedzibie komuny// warszawa w ramach projektu re // mix 2013.

2. Regulamin konkursu:

1. Termin składania projektów: 4 lutego 2013 na adres mailowy: konkurs@komuna.warszawa.pl.
2. Termin ogłoszenia wyników konkursu: 18 lutego 2013.
3. Maksymalny budżet projektu to 7.000,00 zł brutto.

4. Wymagane dokumenty:

  • Założenia merytoryczne projektu (maksymalnie 2 strony znormalizowanego maszynopisu, 3600 znaków);

  • Biogramy artystyczne i portoflio twórców projektu;

  • Planowany budżet, uwzględniający wszystkie koszty projektu, takie jak: honoraria, przejazdy i zakwaterowanie wykonawców i realizatorów projektu, koszty zakupu materiałów technicznych i produkcji, koszty wynajmu dodatkowej sali prób (o ile to konieczne), koszt wypożyczenia sprzętu technicznego niezbędnego do realizacji projektu, w którego posiadaniu nie znajduje się komuna // warszawa.

5. Warunki realizacji projektów wybranych w konkursie:

  • Sala komuny// warszawa przy ul. Lubelskiej 30/32 wraz ze sprzętem technicznym należącym do komuny// warszawa (plan sali i rider techniczny do pobrania) dostępna na potrzeby prób i pokazu (maksymalnie 7 dni)

  • Wsparcie technika (nagłośnienie i oświetlenie) komuny// warszawa podczas prób i pokazu.

  • Dodatkowy sprzęt techniczny itd., wynajem dodatkowej sali prób, przejazdy, zakwaterowanie twórców, przewóz sprzętu itd. opłacane są w ramach budżetu będącego częścią dokumentacji projektu.

6. W ramach konkursu komisja powołana wspólnie przez komunę // warszawa i Instytut Muzyki i Tańca wybierze dwa projekty. Komisja będzie brała pod uwagę merytoryczną wartość koncepcji projektu, portfolio artystyczne twórców projektu, ocenę prawidłowości budżetu i możliwości jego realizacji.
7. Termin realizacji wybranych projektów: luty-czerwiec 2013 (szczegółowe daty prób i pokazów do uzgodnienia).
Wybrane projekty zostaną zaprezentowane dwukrotnie, z możliwością dalszej prezentacji w siedzibie komuny// warszawa, na mocy dalszych ustaleń pomiędzy twórcami a komuną// warszawa.

Do pobrania:
Plan sali na Lubelskiej
Dostępny sprzet techniczny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close