Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 6 lutego 2015 o godz. 20.00 w Teatrze Miejskim w Rejkiawiku odbędzie się premiera spektaklu Liminal, realizowanego przez Karola Tymińskiego dla narodowego islandzkiego zespołu tańca – Iceland Dance Company. Przedstawienie wchodzi w skład wieczoru tańca zatytułowanego Taguar. W ramach wieczoru zostanie również zaprezentowany spektakl Cloak Sagi Sigurðardóttir. 

 

Kolejne prezentacje zaplanowano w dniach 12, 15, 22 i 26 lutego.

 
Liminal jest spektaklem zainspirowanym procesem przechodzenia z jednego stanu do drugiego. Faza środkowa transformacji, gdy stan poprzedni nie jest już utrzymywany, a konstrukcja nowego jeszcze nie została rozpoczęta, jest charakteryzowana jako niezwykle intensywna, przepełniona niejasnością, zdezorientowaniem.

Ciała performerów, przedstawione tutaj jako materia wykorzystywana do artystycznej kreacji, tworzą pole do eksperymentów, gdzie sami tancerze stają się jednocześnie twórcami i destruktorami budowanych konstrukcji. Zaangażowani w grupowy rytuał wahają się pomiędzy rzeczywistością i duchowością, sacrum i profanum.

 

choreografia: Karol Tymiński
wykonanie: Thyri Huld Bernadett, Hannes Þór Egilsson, Asgeir Helgi Halla Þórðardóttir, , Karol Tymiński
muzyka: Valdimar Johannsson
kostiumy: Agnieszka Baranowska

                                                        
produkcja: Iceland Dance Company

spektakl stworzony na zlecenie Iceland Dance Company

 

Więcej informacji

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close