Wersja do druku

Udostępnij

Katarzyna Grabińska wraz z zespołem Pracownia Tańca Pryzmat Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA, w wyniku otwartego, kilkuetapowego, międzynarodowego konkursu Of Death and Dying, otrzymała nagrodę w postaci zaproszenia na rezydencję artystyczną w Tenuta Dello Scompiglio w Vorno (Lucca) we włoskiej Toskanii. Zespół będzie przebywał dwa tygodnie we Włoszech od 26 października do 11 listopada 2018.

 

Program rezydencyjny obejmuje pracę nad dalszym procesem choreografii OVER GROUND, która stanowić będzie bazę wyjściową do powstania nowego projektu odnoszącego się do tematyki śmierci i umierania. W procesie wezmą udział tancerze: Katarzyna RutkowskaMarta JakimichaPaulina SpielMonika ParafiniukŁukasz Szleszynski oraz gościnnie VJ Tonda Kinoko, współpracujący z zespołem nad stroną wizualną spektaklu. Choreografię i koncepcję spektaklu przygotuje Katarzyna Grabińska.

 

10 listopada odbędzie się pokaz pracy przed włoską publicznością,podsumowujący rezydencję w Tenuta Dello Scompiglio w Vorno.

Organizatorem projektu jest włoskie stowarzyszenie Associazione Culturale Dello Scompiglio. Projekt skierowany jest do artystów z różnych dziedzin sztuki (wizualnej, teatralnej, muzycznej itp.) z całego świata.

 

Strona organizatorów: http://www.delloscompiglio.org/ 

Strona wydarzenia: http://www.delloscompiglio.org/en/culture/della-morte-e-del-morire/2018/november/pryzmat-dance-company.html?view=event&event_id=563 

Trailer https://vimeo.com/283983046 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close