Wersja do druku

Udostępnij

We wrześniu rozpoczyna się rezydencja Marty Kosieradzkiej i Agnieszki Sterczyńskiej w Kelim Choreography Center w Tel Awiwie. Pobyt rezydencyjny artystek planowany jest na okres dwóch miesięcy – wrzesień 2019 roku i marzec 2020 roku – i zakończy się premierą spektaklu na festiwalu March Hare 2020 w Tel Awiwie. Podczas rezydencji choreografki będą pracowały nad duetem If I wear podejmującym zagadnienie wizualnej i kinetycznej tożsamości. Spektakl na różne sposoby opowiada o byciu i stawaniu się, zakrywaniu i uwidacznianiu, o patchworkowej tożsamości i poszukiwaniu prawdy. Projekt wspierany jest przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

Kelim Choreography Center to założone w 2009 roku centrum choreograficzne w Tel Awiwie. Misją Centrum jest rozwijanie współpracy między choreografami i artystami innych dziedzin, a także budowanie świadomości odbiorców oraz propagowanie aktywnego udziału lokalnej społeczności w kulturze. Kelim wspiera i promuje artystyczne poszukiwania w zakresie choreografii tańca współczesnego. Dyrekcja artystyczna Centrum działa na rzecz poszerzania pola choreografii, łączenia praktyki z teorią i podejmowania twórczej refleksji nad tematyką związaną z jednostką, społeczeństwem kulturą i polityką. Kelim Choreography Center gości artystów tańca w ramach unikatowego w Izraelu programu rezydencji. Wybrani twórcy otrzymują przestrzeń do prób, mentoring, wsparcie produkcyjne oraz możliwość realizacji premiery spektaklu podczas corocznego festiwalu tańca współczesnego March Hare. Choreografowie rezydenci są zaproszeni do dzielenia się z publicznością efektami swojej pracy na różnych jej etapach oraz do czynnego udziału w działaniach podejmowanych przez Kelim.

 

Strona internetowa Kelim Choreography Center: http://kelim.org.il/?lang=en

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close