Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca wraz z partnerami zaprasza do aplikowania do udziału w dwóch programach rezydencyjnych, odbywających się w roku 2013: w Filadelfii (II edycja) i w Berlinie (I edycja).

I edycja: PHL/Poland Dance Artists Exchange


Już po raz drugi Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Art Stations Foundation (Poznań) oraz Dance/USA Philadelphia ma przyjemność zaprosić polskich choreografów na wizytę studyjną/pobyt rezydencyjny do Filadelfii zorganizowany wokół wydarzeń festiwalu Live Arts/Philly Fringe Festival. Projekt zakłada regularną, coroczną współpracę pomiędzy polskim i filadelfijskim środowiskiem tańca. Wizyty studyjne choreografów polskich i amerykańskich (połączone z pobytami rezydencyjnymi i badawczymi) mają na celu wspieranie rozwoju artystycznej wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy dwoma ośrodkami i młodymi twórcami poszukującymi własnej tanecznej tożsamości. Warto przypomnieć, że zeszłorocznymi rezydentkami były Izabela Chlewińska, Magdalena Jędra i Marysia Stokłosa.

Czas rezydencji: do 4 tygodni pomiędzy 7 września i 5 października 2013

Deadline: 29.03. 2013 / taniec@imit.org.pl


Micamoca/Uferstudios/Instytut Muzyki i Tańca: Rezydencje 2013


Natomiast w ramach porozumienia o współpracy działające w Berlinie organizacje wspierające rozwój tańca – Micamoca oraz Uferstudios – wraz z Instytutem Muzyki i Tańca ogłaszają nabór do programu rezydencyjnego w 2013. Program adresowany jest do osób związanych zawodowo z tańcem i pracujących jako tancerz, choreograf, pedagog tańca, menadżer projektów tanecznych, dyrektor/kurator festiwalu lub przeglądu tańca, krytyk, badacz tańca. Kandydaci zainteresowani pobytem rezydencyjnym w Berlinie przygotowują indywidualny projekt rezydencji, dostosowany do własnych potrzeb.

Wnioski należy wysłać na adres: taniec@imit.org.pl

Data końcowa składania wniosków : 25.02. 2013

Szczegółowe informacje o programach:


II edycja: PHL/Poland Dance Artists Exchange – Live Arts/ Philly Fringe Festival w Filadelfii

Micamoca/Uferstudios/Instytut Muzyki i Tańca: Rezydencje 2013

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close