Wersja do druku

Udostępnij

Artysta Polskiego Baletu Narodowego, Robert Bondara, został laureatem jednej z trzech głównych nagród II Konkursu Młodych Choreografów Klasycznych i Neoklasycznych w Bordeaux.

 

Do współzawodnictwa zgłosiło się w tym roku 40 kandydatów z różnych krajów, ale do finału zakwalifikowano już tylko sześcioro – z Niemiec, Monte Carlo, Hiszpanii i Polski. Robert Bondara zgłosił do konkursu fragment choreografii swojego autorskiego baletu Persona, powstałego kilka lat temu na zamówienie Polskiego Baletu Narodowego i prezentowanego z powodzeniem na scenie kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Jego fragmenty zespół pokazywał także na Dance Salad Festival w Houston, a całość – w ramach Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta” w Tarnowie.

 

Gala finałowa tegorocznego konkursu w Bordeaux odbyła się 27 maja 2018 roku na scenie tamtejszej  Opéra National, gdzie ocenianą choreografię Roberta Bondary wykonała trójka  artystów PBN: Dagmara Dryl, Paweł Koncewoj i Adam Myśliński. Polskiego artystę uhonorowano w efekcie jedną z trzech głównych nagród – Prix de Biarritz. Dwie pierwsze nagrody otrzymali równorzędnie: Ludmilla Komkova z Hessisches Staatstheater w Wiesbaden oraz duet Mattia Russo i Antonio De Rosa z Compañía Nacional de Danza de España.

 

Robert Bondara nie ustaje w swych poszukiwaniach twórczych i osiągnięciach choreograficznych. Przypomnijmy przy okazji, że w maju tego roku odbyła się także premiera jego nowych, autorskich interpretacji choreograficznych Szeherezady  Nikołaja Rimskiego-Korsakowa i Medei Samuela Barbera na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close