Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że Robert Glumbek – autor choreografii do jednej z trzech części spektaklu Ogniwa – wieczór nowych choreografii do muzyki Witolda Lutosławskiego – otrzymał prestiżową Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy choreograf. Robert Glumbek został nagrodzony jako przedstawiciel Opery na Zamku w Szczecinie.

 

To ważne wyróżnienie zarówno dla samego choreografa, zespołu baletowego, jak i całego Teatru. Po zaproszeniu spektaklu Ogniwa do Teatru Polskiego w Warszawie w ramach Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch XI” na zakończenie Roku Lutosławskiego, przyszedł czas na nagrodę indywidualną. Robert Glumbek na co dzień mieszka w Kanadzie, więc nagrodę w jego imieniu odbierze Dyrektor Opery na Zamku Jacek Jekiel. Wręczenie statuetek odbędzie się na uroczystej gali w Sali Koncertowo-Widowiskowej Matecznik Mazowsze Otrębusach koło Warszawy 22 maja 2014 roku o godzinie 19:00.

 

Link do spotu prezentującego część Pewnego razu – teraz w choreografii Roberta Glumbka

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close