Wersja do druku

Udostępnij

Z radością informujemy, że Agnieszka Bendarz, studentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Roma Teatro w Rzymie.W ramach Roma Teatro Festival Agnieszka Bednarz wraz z Pauliną Jóźwicką i Katarzyną Kostrzewą pokazały spektakl Projekt: 3 siostry. Przedstawienie to otrzymało już wcześniej kilka nagród w Polsce, było także wielokrotnie prezentowane w ramach I edycji programu Scena dla tańca Instytutu Muzyki i Tańca (2011).

O spektaklu:

Inspiracją do stworzenia spektaklu Projekt: 3 Siostry był dramat Czechowa Trzy siostry. Każda z aktorek reprezentuje odmienny typ kobiecości, co stało się dla nas podstawą do poszukiwania i różnicowania materiału ruchowego, za którego podstawę służy gest emocjonalny, zróżnicowany pod względem dynamiki i jakości. Codzienne działania fizyczne zostają rozszerzone do gestów, abstrakcyjnych ruchów nacechowanych emocjonalnie. Ideą spektaklu jest próba integracji słowa mówionego i ruchu oraz chęć zinterpretowania oraz przełożenia na język tańca tekstu dramatycznego. Dużym wyzwaniem stała się praca nad tekstem klasycznym i próba „ucieleśnienia” atmosfery teatru czechowowskiego.

Spektakl powstał jako autorski projekt w ramach działalności Koła Naukowego na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie.

Inne festiwale i nagrody:

– Contakt Zone, Kalisz 2010 Scena Debiutów, poza konkursem
– Space Z2010G, Zielona Góra 2010, III miejsce,
– 38. Tyskie Spotkania Teatralne, Tychy 2011, II nagroda
– Uzyskanie dofinansowania przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie w programie “Scena dla Tańca” na rok 2011 – spektakle w Teatrze Nowym w Krakowie, Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu.
– Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Zdarzenia” w Tczewie, wrzesień 2011
– nagroda specjalna na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, grudzień 2011

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close