Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Sztuka i Współczesność oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zapraszają w dniach 5-6 listopada 2016 o godz.19.00 na prezentacje spektaklu Drugi pokój – Impresja według Zbigniewa Herberta grupy Unia Teatr Niemożliwy, które odbędą  się w ramach XXIII Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji ROZDROŻE. Twórcy spektaklu to: reżyserka  Dorota Anna Dębek, kompozytor Grzegorz Małkowski oraz twórca wizualizacji Tomasz Taracha. Teatralna wersja radiowego słuchowiska Herberta łączy fascynujące wizualizacje z teatrem cieni oraz oryginalną ścieżką dźwiękową. Oryginalna forma tego rzadko granego w Warszawie spektaklu służy prezentacji obrazu ludzkich postaw. W spektaklu nie ma jednak miejsca na psychologiczne budowanie postaci. Głosy niewidocznych postaci i przewijające się przed oczami publiczności niewyraźne cienie ludzkich sylwetek potęgują nastrój grozy sąsiedzkiego dramatu.

 

Po spektaklu 5 listopada odbędzie się spotkanie artystów z widzami. Prezentacje i spotkanie odbędą się w Budynku Laboratorium CSW – Zamek Ujazdowski (ul. Jazdów 2).

Trailer

 

Inscenizacja i reżyseria: Dorota Anna Dąbek

Kompozytor i wykonawca muzyki: Grzegorz Małkowski

foto / wideo: Tomasz Taracha

Występują: Pani Anna, Marek Tynda, Dorota Anna Dąbek, Piotr Stec

 

Powstanie spektaklu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Unia Teatr Niemożliwy to stowarzyszenie skupiając artystów różnych dziedzin sztuki zajmujących się głównie sztuką teatru lalek dla dorosłych. Jest to jedna z najwyżej cenionych grup uprawiających teatr animacji w Polsce. W 1977 roku zespół założyli:

Marek B. Chodaczyński, Dorota Anna Dąbek, Anna Porusiło-Dużyńska, Maciej Dużyński oraz Bogdan Edmund Szczepański. Spektakle Unii Teatr Niemożliwy były prezentowane z sukcesami w wielu krajach m.in we Francji, Włoszech, Niemczech, Wlk. Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Otrzymały też wiele nagródm. in na festiwalach teatralnych: Malta w Poznaniu i Kontrapunkt w Szczecinie. Najbardziej znany spektakl Unii Teatr Niemożliwy to Toporland – suita na tekturę i kontrabas z 1998 roku. Unia Teatr

Niemożliwyjest także organizatorem cenionego w Europie Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowej dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”. Termin  „lalka” rozumieją oni nie tylko jako twór homoidalnym, ale także jako znak, symbol,

jakakolwiek materię ożywioną na scenie. 

 

www.uniateatrniemozliwy.pl

 

Sprzedaż biletów na spektakle Teatru Hotel Modern, Unii Teatr Niemożliwy oraz  Teatru Dada von Bzdülöw będzie prowadzona  w CSW Zamek Ujazdowski (ul. Jazdów 2). Płatność za bilety tylko gotówką.

 

Ceny biletów: 40 zł, 25 zł.

 

 

 

***

 

Interdyscyplinarny, autorski festiwal ROZDROŻE (organizowany corocznie od 1994 roku) prezentuje nowatorskie spektakle z pogranicza teatru, tańca i sztuk wizualnych. Podczas festiwalu prezentowane będą spektakle z pogranicza tańca współczesnego i teatru, integralnie łączące ruch i grę aktorską ze specjalnie skomponowaną muzyką oraz spektakle łączące animację teatralną i filmową. Zaproszone przedstawienia stworzyli artyści działający w Holandii i w Polsce.

 

Program

 

Organizatorzy festiwalu:

 

     

 Fundacja Sztuka i Współczesność (miniaturka)  CSW Logo 2016 (miniaturka)

 

Partnerem pokazu spektaklu Happiness jest Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr:

 

 Logo Nowy Teatr (miniaturka)

     

 

 

Partner festiwalu: Qchnia Artystyczna

 

 

 Kuchnia Artystyczna (miniaturka)

 

Festiwal ROZDROŻE 2016 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta stołecznego Warszawy, Ambasady Królestwa Niderlandów.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka) Logo ambasada Holandii (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close