Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Rozmównicę na żywo”, które odbędzie się już w najbliższą sobotę 21 sierpnia o godz. 17.00.

 

Autentyczność, naturalność, tożsamość, indywidualizacja – to kategorie i wartości, przez pryzmat których postrzegamy ciało. Coraz częściej zaczynamy w nim widzieć przestrzeń wolności i kreacji. Ciało, poddane świadomej transformacji, staje się komunikatem, dziełem sztuki, scenicznym alter ego. 

 

W jakie relacje wchodzimy ze swoją cielesnością w grze o tożsamość i podmiotowość? Czym są „ciała – pomiędzy” i z jakich powodów konstruujemy swoje alternatywne tożsamości? Nagość, temat płci kulturowej, ambiwalencja płci, ciała androgyniczne, post – i ponadpłciowe – na ile te motywy żyją w teatrze tańca i współczesnej choreografii? W jakim stopniu stereotyp homoseksualizmu wpływa na postrzeganie tancerzy jako środowiska i grupy twórczej? Czy można zgodzić się z tezą, że taniec feminizuje mężczyzn? 

 

Do dyskusji poruszającej zagadnienia określane zbiorczym mianem „kultury queer” zaprosiliśmy gości, którzy spojrzą na temat z odmiennych, dopełniających się perspektyw. Spotkamy się z Moniką Błaszczak, artystką interdyscyplinarną, absolwentką Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie, która w swoich praktykach choreograficznych porusza światy feminstyczne i queerowe. Kolejnym rozmówcą będzie Lola Eyeonyou Potocki – drag performerka, aktywistka, artystka wizualna, wyznawczyni queer, art of living i gender bender. Artystka występowała m.in. na festiwalu Generator Malta, festiwalu Animator, w ramach cyklicznego wydarzenia „Twój drag brzmi znajomo”. Będziemy także gościć Arka Kluka, geja – aktywistę, założyciela i byłego prezesa Grupy Stonewall. To poznańskie stowarzyszenie walczy o prawa osób LGBT+ i dba o widoczność „tęczowych” tematów w kulturze. Od 2015 roku organizuje festiwal Poznań Pride Week oraz marsze równości. 

 

Organizatorzy zapraszają do eksplorowania bajecznie kolorowych pograniczy teatru tańca i wspólnego kwestionowania stereotypów podczas sierpniowej rozmównicy!

 

Prowadzenie: Anna Koczorowska i Robert Chodyła 

 

Patronem medialnym cyklu rozmównic jest kwartalnik „TANIEC”. 

 

Wstęp wolny.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close