Premiera spektaklu To be heard B’cause Dance Company odbyła się w Heraklionie w Grecji 18 sierpnia, a zaraz potem spektakl został wystawiony w Ankonie we Włoszech. Zespół obecnie kontynuuje międzynarodową trasę – 12 września spektakl To be heard zostanie zaprezentowany w słynnym Odin Teatret w Holstebro w Danii, a ostatnie pokazy, kończące tę trasę, odbędą się w Sewilli w Hiszpanii oraz w Brukseli w Belgii, w październiku.

Wersja do druku

Udostępnij


To be heard

Inspiracją do stworzenia spektaklu były historie ludzi, którzy opuścili dom i zaczęli podążać za swoimi marzeniami. Część z tych marzeń spełniła się, a część została porzucona. Niektóre marzenia się zmieniły, a niektóre nadal są tylko marzeniami. Performerzy są zawieszeni w hipotetycznej, surrealistycznej przestrzeni, w której personifikują się różne historie. Relacje między nimi zmieniają się, podobnie jak historie, które przedstawiają. To opowieści o poszukiwaniu i odpuszczaniu. O wyjazdach i powrotach. O strachu i przezwyciężeniu go. O zależności i niezależności. To opowieści o samotności i tęsknocie. Każda podróż ma jednak swój własny cel, swoją własną drogę, swój początek i swój własny koniec i podobnie jak te historie – każda podróż jest indywidualna i ambiwalentna. Ale czym jest właściwie podróż? Czy to tylko fizyczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce, czy może jest to stan naszej duszy? Czy performerzy tylko personifikują cudze historie, czy może jednocześnie przeżywają własne, indywidualne podróże? Czy wyruszycie z nami w tę podróż? A może jesteście już w jakiejś podróży?

Choreografia: Bartek Woszczyński
Tancerze: Dominika Stróżewska i Bartek Woszczyński
Muzyka: Atmo Music Productions

Prezentacja spektaklu odbywa się w ramach programu „Dream Traces. Travelling, Container.”, realizowanego w ramach programu Kreatywna Europa i współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt realizowany jest we współpracy z Teatro Valmisa (Włochy), Odin Teatrem (Dania), Omma Studio Theater (Grecja) oraz Centro Internacional de Investigacion Teatral (Hiszpania), których spektakle zostaną także zaprezentowane w każdym z miast.

Więcej informacji na: www.bcausedancecompany.com oraz www.dreamscontainersfest.eu

B'cause Dance Company "To be heard", fot. Urszula Woszczyńska

B'cause Dance Company "To be heard", fot. Urszula Woszczyńska

B'cause Dance Company "To be heard", fot. Maria Galinou

B'cause Dance Company "To be heard", fot. Maria Galinou

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close